Jaunieji mokslininkai ir doktorantai kviečiami vystyti idėjas pagal Kembridžo ir MIT ekspertų programą

Grįžti

Jaunieji mokslininkai ir doktorantai kviečiami vystyti idėjas pagal Kembridžo ir MIT ekspertų programą
event 2020-05-15 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunieji mokslininkai ir doktorantai kviečiami vystyti idėjas pagal Kembridžo ir MIT ekspertų programą

Kauno technologijos universitetas (KTU), Knowledge Empowered Entrepreneurship Network (KEEN) ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pristato Kembridžo universiteto ir Masačusetso technologijų instituto (MIT) ekspertų sukurtą programą „Ideas to Innovation“ (i2i). Į pirmą kartą Lietuvoje rengiamus 3 dienų mokymus inovatoriams paraiškas kviečiami teikti Lietuvos ir užsienio jaunieji mokslininkai ir doktorantai.

Ekspertų sukurta programa „Ideas to Innovation“ (i2i) paskatino sėkmingai vystyti ir komercializuoti turimas idėjas jau daugiau nei 1,5 tūkst. dalyvių, o rinką jos dėka išvydo tokie sprendimai kaip „Data Solver“ ir „Corrosion Radar“. Pavyzdžiui, Corrosion Radar“ yra patentuota speciali technologija, įgalinti ankstyvą metalų korozijos proceso identifikavimą, monitoringą ir „užslėptosios” metalų korozijos prognozavimą.

Išskirtinė proga jauniesiems tyrėjams

Patirtiniu mokymu paremta programa suteikia dalyviams galimybę sustiprinti savo motyvaciją, įgyti pagrindinių verslo vystymo žinių bei idėjų komercializavimui būtinų įgūdžių, o gautas žinias ir kompetencijas pritaikyti mokslo sprendimus naudojant visuomenės poreikiams tenkinti ar kuriant savo startuolį. 

Šiemet ypatingą progą sudalyvauti Lietuvoje vykstančiuose mokymuose turi jaunieji Lietuvos ir užsienio mokslininkai ir doktorantai – liepos 15-17 dienomis mokymai vyks KTU Santakos slėnyje, Kaune.

„Ideas to Innovation“ yra skirtas jauniesiems tyrėjams, kurie ieško savo kelio žinių ir technologijų pasaulyje. Dauguma antreprenerystės renginių yra skirti pažengusioms komandoms, todėl džiaugiuosi, kad KEEN kartu su MITA kurti inovacijas kviečia jaunus Lietuvos tyrėjus. Renginys įtrauks į inovacijų procesą, leis suprasti, kaip suburti ir vystyti tyrėjų-inovatorių komandą“, – teigia KTU profesorė, KEEN vadovė profesorė Asta Pundzienė.

Laukia praktiniai užsiėmimai

Konsultuodami inovatorius MITA ekspertai pastebi, kad Lietuvos mokslininkams ir tyrėjams nestinga idėjų, kurias komercializavus galima padėti spręsti opias visuomenės problemas, tačiau dažnai trūksta pristatymo įgūdžių bei verslo steigimo žingsnių išmanymo.

„Kembridžo ir MIT ekspertų sukurtos programos mokymai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą. Ypač norime paraginti atrankoje aktyviai dalyvauti augančios gyvybės mokslų industrijos atstovus. Pasinaudokite proga įvertinti turimų idėjų potencialą, naudą visuomenei ir komercializavimo galimybes“, – skatina MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys. Renginyje pranešimus pristatys edukatorius, antrepreneris profesorius Shai Vyakarnam, Kranfildo universiteto tyrėja, edukatorė Orsolya Ihasz ir Kembridžo universiteto mokslininkė, antreprenerė Liisa van Vliet.

„Ideas to innovation“ ekspertų komandos tikslas – sustiprinti dalyvių motyvaciją vystyti turimą idėją, išlaisvinti kūrybinį potencialą. Todėl praktinių užsiėmimų metu  jie padės lavinti idėjų komercializavimo įgūdžius, supažindins su komandos formavimo, darbo organizavimo principais ir suteiks pagrindines žinias apie verslo kūrimą.

O. Ihasz ir L. van Vliet ne tik skaitys pranešimus, bet ir organizuos verslo modelio inovacijų, kūrybiškumo dirbtuves. Fasilitatorių gretas papildys 2019 m. „i2i“ programoje Jungtinėje Karalystėje jau dalyvavusios KEEN programos atstovės, jaunesniosios KTU mokslo darbuotojos Neringa Gerulaitienė ir Eglė Vaičiukynaitė.

Lietuvos ir užsienio jaunieji mokslininkai ir doktorantai, svarstantys apie idėjų komercializavimą ir norintys įgyti verslumo įgūdžių, iki birželio 15 d. kviečiami pildyti atrankos anketą. Jas vertins MITA ir KTU, KEEN ekspertai. Į 3 dienų intensyvius „Ideas to innovation: i2i“ mokymus birželio 30 d. bus pakviesti net 32 inovatoriai.

Registracija į atranką LT kalba: https://bit.ly/2WxSXDj

Anglų kalba: EN turiu: https://bit.ly/2WXHHin

Mokymus organizuoja KTU, KEEN ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Kauno technologijos universiteto informacija