JAV hiphopo muzikos atlikėjas su Lietuvos jaunimu kalbėsis apie patyčias

Grįžti

JAV hiphopo muzikos atlikėjas su Lietuvos jaunimu kalbėsis apie patyčias
event 2019-04-30 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

JAV hiphopo muzikos atlikėjas su Lietuvos jaunimu kalbėsis apie patyčias

Pasaulinio garso hiphopo atlikėjas iš Baltimorės (JAV) Wordsmith su komanda atvyksta į Lietuvą.

Ši viešnagė – tarptautinio turo Lietuvoje, Baltarusijoje, Latvijoje ir Estijoje dalis. Jos tikslas –  atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių problemą, įgalinti sąmoningus žmones ir visų prima – jaunimą, jas pastebėti ir žinoti būdus, kaip su jomis kovoti.

 Gegužės 6–10 d. Wordsmith su komanda penkiuose Lietuvos miestuose – Ukmergėje, Prienuose, Utenoje, Šiauliuose ir Kaune – planuoja surengti atviras, moksleiviams ir miestiečiams edukacines dirbtuves ir visuomenei atvirus ir nemokamus koncertus. Kartu su Wordsmith po Lietuvą keliaus ir mūsų šalies atlikėjai – Omerta ir „Operatyvūs“.

Gegužės 6 d., pirmadienį, Wordsmith  atvyksta į Ukmergę – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje jie surengs edukacines dirbtuves, o Ukmergės kultūros centre – koncertą.

Gegužės 7 d., Prienuose, dirbtuvės vyks „Žiburio” gimnazijoje, o koncertas –Prienų kultūros centre.

Gegužės 8 d. dirbtuvės ir koncertas bus rengiami Utenos Kultūros centre.

Gegužės 9 d. dirbtuvės vyks Šiaulių Saulėtekio gimnazijoje; o pasirodymas – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“

Gegužės 10 d. pasirodymas vyks Kaune, renginyje „Naktinis krepšinis“ renginyje.

 Šie renginiai – tai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su VšĮ „Miesto pulsas“ įgyvendinamo JAV ambasados Vilniuje remiamo projekto „Hype’ink be patyčių“ dalis.

Mūsų šalyje ne vieną dešimtmetį aktyviai kovojama su patyčiomis. Pavyko pasiekti puikių rezultatų. Kitą vertus – atsiskleidė, kad ši kova nėra lengva ar trumpa.

Patyčios yra vis dar viena aktualiausių ir skaudžiausių Lietuvos mokyklų problemų. Tyrimų duomenimis, mūsų šalyje dėl patyčių kenčia kas trečias moksleivis. 
Specialistų teigimu, patyčių sąlygota socialinė atskirtis vaikui gali turėti ilgalaikių arba visą gyvenimą išliekančių pasekmių. Dėl to vaikai jaučia priešiškumą mokyklai, nebenori lankyti pamokų, nesugeba susikaupti ir mokytis.

Apie atlikėjus

Wordsmith yra profesionalus, nuolat augantis atlikėjas, kilęs iš Baltimorės, Merilando valstijos. Jo tikslas – kurti kokybišką ir prasmingą muziką, kuri šviestų visuomenę aktualiomis temomis bei, žinoma, leistų pasilinksminti.

Baltimorės atlikėjas Wordsmith  atstovauja savo miestui nacionalinėje ir tarptautinėje scenose rengdamas atsakingo hiphopo bei teatro pasirodymus. Tyra, prasmingo turinio Wordsmith muzika, tinkanti bet kurio amžiaus auditorijai, laikoma tikra paprastų žmonių muzika.

Dėl savo pasiekimų nepriklausomos muzikos scenoje bei per visus metus parašytų dainų, Wordsmith tapo „Grammy“ komisijos nariu. Muzikanto leidybinę kompaniją „NU Revolution Entertainment“ pripažino ir Solsberio universitetas. Tarp didžiausių pasiekimų taip pat minėtinas straipsnis „Baltimore Sun“ laikraščio gide „Fall Arts“ ir 19 dienų turas kartu su „Armed Forces Entertainment“ po karines bazes Džibutyje, Katare, Kuveite ir Bahreine. Taip pat jis buvo išrinktas vienu iš 300 atlikėjų dalyvauti „American Music Abroad“ ture, kuris prasidėjo 2016 m. spalio 21 d.

Wordsmith sukūrė daugiau nei 30 kūrinių filmams, televizijai, interneto vaizdo įrašams, žaidimams ir reklamoms tokioms kompanijoms kaip NFL Network, CBS, NBC, Fox, Style, Bravo, Nintendo Wii ir daugeliui kitų. Jo kūriniai dažnai skamba įvairiuose renginiuose bei filmuose. Per keturis metus už savo muziką Wordsmith pelnė „PRO Society“ apdovanojimą ASCAPLUS.

Pačiam Wordsmith muzika yra nuolatinis meno ir verslo balansas, kai norint būti sėkmingu reikia vienodai siekti abiejų dalykų. „NU Revolution“ taip pat pradėjo bendradarbiauti su vietiniu aprangos tinklu „Route One Apparel“ ir tarptautiniu ženklu „Rude Boy Clothing“. Šių naujų verslo partnerių dėka Wordsmith ir jo „NU Revolution“ ženklas nuolat auga.

Viena iš „NU Revo“ ženklo pamatinių vertybių yra labdara, o pasirodymai yra tik pradžia. Ketverius metus Wordsmith koncertavo kasmetiniame „Red Day“ festivalyje, kurį vietinėse mokyklose rengia „Open Door Baltimore“ dienos užimtumo centras ir Keller Williams. Neseniai Wordsmith pradėjo vesti paskaitas vidurinių mokyklų mokiniams apie patyčias bei dirbti su „Project Plase“ organizacija, maistu ir daiktais padedančia benamiams.