Jurgita Šiugždinienė. O kokią mokyklą lanko jūsų vaikas?

Grįžti

Jurgita Šiugždinienė. O kokią mokyklą lanko jūsų vaikas?
event 2019-07-03 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Jurgita Šiugždinienė. O kokią mokyklą lanko jūsų vaikas?

Šis metas – tai darželio išleistuvių, piknikų gamtoje ir beprasidedančių atostogų laikas. Tačiau dažnai mamai ir tėčiui, ką tik išklausiusiems savo vaikų koncerto ant scenos, vasaros pradžia – ir galvos skausmas. Prasideda naujas etapas – darželį keis mokykla.

Ar toje, kurią parinkote ar dar parinksite, jūsų vaikai bus laimingi? Ar mokytojai gebės pastebėti ir atskleisti jūsų jaunojo genijaus talentus? Ar po jos, jei tai pradinė mokykla, bus lengva įstoti į gerą tolesnį išsilavinimą garantuojančią mokymo įstaigą?

Visos mokyklos geros, jos suteikia išsilavinimą, bet kai kurios iš jų – geresnės. Pastarosiose dirba mokytojai-žvaigždės, į jas nelengva patekti, jų mokiniai nuolat laimi olimpiadas ir konkursus, jas lanko visuomenės elito vaikai.

„Kokią mokyklą lanko tavo vaikai?“ – dažnas paklausia. Jei ta mokykla – „paprasta“, kad ir patogi, netoli namų, bet ne „prestižinė“, neretai klausiantysis atlaidžiai nusišypsos: „Tai jau nesugebi pasirūpinti savo vaikais.“ Panašiai stigmatizuojami ir mokiniai.

Lietuvoje kalbama apie didžiulę socialinę atskirtį, tačiau kalbos nieko nekeičia – ji tik gilėja. Bendrojo ugdymo sistemoje ji yra ypač ryški.

Daugiau skaitykite čia.