Kelionė traukiniu su vaikais: kaip keliauti linksmai ir įdomiai

Grįžti

Kelionė traukiniu su vaikais: kaip keliauti linksmai ir įdomiai
event 2019-10-02 domain Renkuosi mokyti label_outline Aktualijos

Kelionė traukiniu su vaikais: kaip keliauti linksmai ir įdomiai

Susiruošėte į šeimos kelionę traukiniu? Išnaudokite kelionės laiką, kai visi esate drauge! Suplanavę ir pasirengę, išvyką traukiniu lengvai paversite įdomia edukacija vaikams ir smagiu laiku visai šeimai. Patarimais, ką su vaikais galima nuveikti ruošiantis kelionei ir jos metu, dalinasi programos „Renkuosi mokyti!“ mokytojai.

Įtraukite vaikus į kelionės planavimą. Kartu su vaikais apsilankykite www.traukiniobilietas.lt,  patyrinėkite maršrutus, pasitarkite, koks laikas yra tinkamiausias kelionei, ir nusipirkite bilietus. Taip vaikai patys jausis atsakingi už kelionę, turės galimybę išsakyti savo lūkesčius, jausis, kad jų nuomonė planuojant bendras šeimos veiklas yra svarbi. Jei perkate bilietus www.traukiniobilietas.lt, tai bus puiki proga išbandyti, kaip veikia pirkimas internetu, kur ir kokios naudingos informacijos čia galite susirasti.

Skatinkite vaikų savarankiškumą. Atvykę į geležinkelio stotį, paaiškinkite ir leiskite vaikui pačiam susirasti kelią iki perono, reikiamą traukinį, vagoną ir vietą (jei biliete nurodytos vietos). Tegul jis pats būna atsakingas už  savo bilietą: saugo jį kelionės metu ir parodo kontrolieriui.

Pasidomėkite geležinkelių istorija. Prieš kelionę ar po jos aplankykite „Lietuvos geležinkelių“ muziejų Vilniuje. Jei nėra tokios galimės, kelionės metu papasakokite geležinkelių istoriją, kuo traukinių transportas ypatingas, kokiu greičiu jis važiuoja, kas jais gabenama, pristatykite geležinkeliečių profesijas (mašinistas, manevrų operatorius, elektromonteris ir kt.),. Papasakokite apie tarptautinius maršrutus, galima paliesti ir trėmimo temas. Pasivaikščiokite po traukinį, apžiūrėkite vagonus.

Supažindinkite su šeimos istorija. Papasakokite savo asmenines istorijas, susijusias su traukiniais. Pirmoji kelionė traukiniu, juokingas įvykis, nutikęs keliaujant traukiniu. Vaikams labai patinka klausytis suaugusiųjų istorijų, nuotykių.

Pažinkite Lietuvą. Papasakokite apie miestus, miestelius, kaimus, kuriuos pravažiuojate. Gal esate ten patys buvę, ką veikėte.

Mokykitės matematikos. Skaičiuokite, kiek traukinio vagone yra kojų, rankų, nosių, pirštų. Galima skaičiuoti visos kelionės metu, nes stotelėse žmonės įlips/išlips ir skaičius keisis. Jei yra gyvūnų, skaičiuojamos ir jų kojos, nosys 

Lavinkite pastabumą. Žaidimas „Kas pamatys?“ Kelionės pradžioje susitarkite, kokius objektus norite pamatyti keliaudami. Pasidarykite sąrašą ir visos kelionės metu stebėkite aplinką, ieškodami susirašytų objektų. Jį pastebėjus, sąraše pažymėkite vardą to, kuris pirmasis pamatė. Pvz., kas pamatys:

– žmogų su raudona kepure

– kur nors užrašytą skaičių 15

– varną

– žmogų, darantį asmenukę

– geltonos ir mėlynos derinį

– bėgantį žmogų ir kt.

Skaitymas kitaip. Iš pravažiuojamų miestų, miestelių, kaimų pavadinimų raidžių sudarykite kuo daugiau žodžių. Pvz.,  Kaunas: NASA, kasa, sakau, auka; Palemonas: mano, salone, ponas ir t. t. Kita šio žaidimo variacija – perskaitykite stotelės pavadinimą iš kitos pusės, pvz., Klaipėda – Adėpialk.

Žaidimas „Vagono Alias“. Išsirinkite vagone esantį daiktą ir apibūdinkite jį, nupasakodami spalvą, formą, naudojimo paskirtį ir t .t. Kitas žmogus turi atspėti, apie ką pasakoja pasakotojas. Atspėjus apsikeiskite vaidmenimis.

Linksmų ir įdomių kelionių!