Kiek uždirba korepetitoriai – kai kuriems už valandą mokama po 20 eurų

Grįžti

Kiek uždirba korepetitoriai – kai kuriems už valandą mokama po 20 eurų
event 2019-06-18 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Kiek uždirba korepetitoriai – kai kuriems už valandą mokama po 20 eurų

Korepetitoriavimo populiarumas Lietuvoje ir toliau išlieka aukštas – tai liudija Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) nurodomi duomenys. Kiek uždirba individualias mokymo paslaugas teikiantys specialistai ir ar įmanoma pasiekti aukštų rezultatų neperkant papildomų mokymo paslaugų, paaiškina lietuvių kalbos, chemijos ir matematikos korepetitoriai.

Nors MOSTA atliktoje analizėje nurodoma, kad intensyvios korepetitorių paieškos matomos tarp gerai arba puikiai besimokančių mokinių, lietuvių kalbos korepetitorius Simonas (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) sako, kad išaugusi individualių mokytojų samdymo kultūra susiformavo dėl tėvų siekio, kad vaikai turėtų šviesią ateitį.

„Korepetitorių populiarumą labiausiai paaiškina tėvų nerimas dėl savo vaikų pažymių ir ateities apskritai. Atrodo, kad tėvai yra labiau susirūpinę už pačius mokinius. Beje, kompensuoti žinių trūkumus ne mokykloje jau tapo savotiška mada. <...> Mano praktikoje puikiai besimokančiųjų yra mažuma. Jei tokie atsakingi ir gabūs mokiniai iš tikrųjų dažniau samdo korepetitorius, tai, manau, todėl, kad siekia kuo puikiau išlaikyti egzaminus arba pasiruošti kitokiai konkurencijai, pavyzdžiui, olimpiadose. Kai turi aukštų tikslų ir reikia varžytis su kitais pirmūnais, gali neužtekti vien darbo mokykloje“, – pastebi jis.

Daugiau skaitykite čia.