Kiekvieną ketvirtadienį mokyklų IT specialistai kviečiami į konsultacijas

Grįžti

Kiekvieną ketvirtadienį mokyklų IT specialistai kviečiami į konsultacijas
event 2020-04-29 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Kiekvieną ketvirtadienį mokyklų IT specialistai kviečiami į konsultacijas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinė švietimo agentūra kiekvieną ketvirtadienį kviečia mokyklų informacinių technologijų specialistus dalyvauti konsultacinėse vaizdo konferencijose, kaip naudotis nemokamai mokykloms suteiktomis platformomis „Google for Education“, „Micrososft Office 365“ ir kitomis aplinkomis. Rytoj, balandžio 30 d. 14 val. vyks konsultacija „Moodle“ tematika. Taip pat vyksta ir mokymai bei konsultacijos nuotolinio mokymo klausimais pedagogams. Transliacija ŠMSM „Youtube“ kanalu: https://youtu.be/0i8p1S5V4_U .

„Google for Education“ paketu mokyklos gali naudotis tinklalapyje www.bendrasisugdymas.lt. Instrukcija, kaip gauti prisijungimus prie šio domeno, pateikiama čia. Taip pat norėdamos pačios tvarkyti domeną „Google“ serveriuose mokyklos gali kreiptis ir tiesiogiai į „Google“ atstovus. Vilniaus savivaldybė turi atskirą susitarimą su „Google“ dėl jos mokyklų naudojimo „Google for Education“, jį rasite čia.

„Microsoft 365“ taip pat siūlo mokykloms naudotis reikalingomis programomis nemokamai.  „Microsoft“ kartu su partneriu „SQUALIO“  portale www.emokykla.lt visoms mokykloms sukūrė jų mokinių ir mokytojų nemokamus vartotojus su A1 tipo licencija. Prisijungimo slaptažodžius mokyklos vadovai ar jų įgalioti darbuotojai gali išdalyti savo mokytojams ir mokiniams, pasinaudodami mokinių ir mokytojų registro duomenimis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trejiems metams yra įsigijusi „Microsoft“ akademinę A3 licenciją, kuri leidžia instaliuoti „Microsoft“ raštinės paketus, atnaujinti „Windows“ operacinę sistemą ne tik mokyklos, bet ir asmeniniuose mokytojų kompiuteriuose ugdymo tikslais. Tokią pat A3 licenciją „Microsoft“ dovanojo ir visiems moksleiviams. Mokyklų vadovai ar jų paskirti administratoriai savo mokyklos mokytojams ir mokiniams A3 licenciją iš A1 gali pakeisti prisijungiant „Microsoft“ administratoriaus tinklalapyje. Instrukcijas dėl naudojimosi „Microsoft“ skaitmenine aplinka pateikiamos čia arba tinklalapio www.emokykla.lt grupėje.

Šiandien kiekviena mokykla sau tinkamiausią mokyklos skaitmeninę aplinką gali nemokamai pasirinkti pagal savo turimą patirtį, tradicijas ir poreikius.

Daugiau informacijos apie skaitmenines aplinkas, vykusių renginių įrašus ir vykstančius mokymus rasite www.nsa.smm.lt/nuotolinis. Čia pateikiama informacija ir apie vykstančius mokymus pedagogams.

 

Komunikacijos skyrius

El.p. info@smm.lt