Klaipėdoje vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada

Grįžti

Klaipėdoje vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada
event 2019-03-04 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Klaipėdoje vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada

Kovo 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 44 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus miestų, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Zarasų, Kėdainių, Rokiškio, Šilalės, Vilniaus, Telšių, Jonavos, Klaipėdos, Panevėžio, Kelmės rajonų, Elektrėnų savivaldybės, apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų, apie 60 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių ir mokytojų.

Olimpiados dalyviai atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo. Dainavimo ir kompozicijos užduotys LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi: ir dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama LMTA profesorės, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės dr. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, ir olimpiados svečiai.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Šiuolaikinio meninio ugdymo kontekstai: nuo muzikos teorijos link muzikinio ugdymo praktikos“; kartu su mokiniais išklausė smagų vokalinio ansamlio „Kivi“ koncertą.

Aštuoniems mokiniams, I, II, III vietų laimėtojams, įteikti aukso, sidabro, bronzos medaliai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomai, partnerių Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos muzikų sąjungos, rėmėjų Klaipėdos koncertų salės, leidyklos „Tyto alba“, žurnalo „Muzikos barai“, UAB „Milgreta“ prizai. Dar aštuoniems mokiniams, geriausiai atlikusiems skaitymo iš lapo, muzikinių žinių patikrinimo užduotis, geriausiai padainavusiems ir sukūrusiems originaliausias kompozicijas, įteikti Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos garbės raštai ir rėmėjų prizai. Olimpiadą organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija.

Daugiau informacijos