Klaipėdos valstybinė kolegija įgyvendino projektą „Erasmus+ Lietuvos mokykloms“

Grįžti

Klaipėdos valstybinė kolegija įgyvendino projektą „Erasmus+ Lietuvos mokykloms“
event 2019-11-27 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Projektai ir konkursai

Klaipėdos valstybinė kolegija įgyvendino projektą „Erasmus+ Lietuvos mokykloms“

Klaipėdos valstybinė kolegija aktyviai vykdydama "Erasmus+" programą 13 metų pastebi, kad moksleiviai atvykę studijuoti iš mažų miestelių ar rajonų, dažniausiai apie šią programą nėra nieko girdėję, todėl jų aktyvumas pasinaudoti šia programa taip pat labai nedidelis. Tai suvokiant buvo pradėtas vykdyti projektas –"Erasmus+ Lietuvos mokykloms".

Pagrindinis "Erasmus+ Lietuvos mokykloms" projekto tikslas – populiarinti "Erasmus+" programą, pristatyti kitas šalis, plėtoti tarpkultūriškumą ir padėti geriau pažinti Europos Sąjungą. Projektą finansavo Švietimo mainų paramos fondas.

Šio projekto metu turėjome galimybę aplankyti 12 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų įvairiuose miestuose ir miesteliuose bei susitikti su beveik 1000 mokinių. Pristatymus organizavo Klaipėdos valstybinės kolegijos darbuotojai ir "Erasmus+" studentai, kurie labai aktyviai dalyvavo visuose vizituose ir pasidalino savo patirtimi.

Vienas iš "Erasmus+" studentų Ciprian Josan iš Moldovos dalijasi savo asmenine patirtimi ir mintimis apie projektą: "Erasmus+" Lietuvos mokykloms yra projektas, kuris suburia tarptautinius studentus ir moksleivius iš įvairių miestų ir miestelių, siekiant paskatinti internacionalizaciją ir supažindinti paauglius su Europos šalimis. Šis projektas turi neįkainojamą reikšmę ir mums, tarptautiniams studentams, nes viešasis kalbėjimas padeda įveikti baimę kalbėti prieš didžiules auditorijas ir laisviau kalbėti anglų kalba".

Kita studentė iš Portugalijos Ines, taip pat dalinasi savo patirtimi: "Labai svarbu informuoti jaunimą apie "Erasmus+" programą ir iš ko jis susideda, nes dažnai praleidžiame šias galimybes ir patirtį, dėl informacijos stokos ir baimės išeiti iš savo komforto zonos. Manau, kad įgyvendindami šį projektą turėjome galimybę padidinti moksleivių susidomėjimą šia programa ir pasidalyti savo patirtimi. Projekto dėka,  galėjau pažinti įvairias Lietuvos vietas, susitikti su naujais žmonėmis, sužinoti daugiau apie Lietuvos kultūrą".

Gavome ir atsiliepimų iš aplankytų mokyklų darbuotojų, kurie labai džiaugėsi, kad moksleiviams buvo suteikta tokia neįkainojama patirtis. Tokių susitikimų metu moksleiviai lavina savo anglų kalbos įgūdžius, tampa drąsesni, daugiau sužino apie kitas šalis ir jų papročius. Moksleiviai liko labai patenkinti, kad galėjo savo tradicines pamokas iškeisti į šiuos susitikimus.

Šis projektas leido moksleiviams sužinoti apie skirtingas kultūras ir jų įvairovę, tradicijas ir religijas. Susitikimų metu moksleiviai pažino daugiau nei 15 skirtingų šalių, dalyvavo įvairiose diskusijose ir viktorinose apie Europos Sąjungą, šoko tradicinius Turkiškus šokius, mokėsi Mandarinų kalbos, susipažino su Nigerijos kultūra ir Itališka kūno kalba.

Džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame projekte ir tikimės, kad projektas tikslingai bus plėtojamas, nes tai leidžia moksleiviams ir studentams skatinti tarpkultūrinį bendravimą, plėsti žinias apie mainų programas visame pasaulyje ir prisidėti prie jaunimo švietimo.

Klaipėdos valstybinės kolegijos informacija