Klaipėdos valstybinė kolegija lyderiauja pagal tarptautiškumą

Grįžti

Klaipėdos valstybinė kolegija lyderiauja pagal tarptautiškumą
event 2019-07-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Klaipėdos valstybinė kolegija lyderiauja pagal tarptautiškumą

Šiais metais žurnale „Reitingai“ Klaipėdos valstybinės kolegijos tarptautiškumas įvertintas antra vieta koleginiame sektoriuje. Kolegija vis glaudžiau bendradarbiauja su užsienio aukštosiomis mokyklomis. 

„Jaučiame proveržį tarptautiškumo veikloje – vis daugiau sulaukiame užsienio aukštųjų mokyklų studentų, dėstytojų bei praktikų iš organizacijų, kurie atvyksta pas mus pagal įvairias mainų programas“, – sako Klaipėdos valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Jūratė Danielienė.

Kolegijos tarptautiškumas plėtojamas įvairiomis iniciatyvomis 

Klaipėdos valstybinė kolegija tarptautiškumą skatina įgyvendindama tokias veiklas kaip Erasmus+ mainų programa, tarptautinės savaitės, parodos ir mugės, vasaros stovyklos. Viena iš pagrindinių tarptautiškumo veiklų – Erasmus+ mainų programa, kurioje pastebimas didelis augimas – per 2018 metus įvyko virš 200 mainų vizitų, kuriuose dalyvavo studentai, personalas, išvykdami į užsienio aukštąsias mokyklas ir kitas organizacijas pasisemti tarptautinės patirties (dalyvauti mokslinėse konferencijose, projektuose, ekspertinėje veikloje ir kt.).

Tarptautiniai mainai vykdomi ne tik su Europos Sąjungos, bet ir su Sakartvelo, Ukrainos, Baltarusijos, Albanijos, Egipto aukštosiomis mokyklomis. „Tarptautiniai mainai studentams leidžia pažinti naujausias mokymo ir mokymosi skirtumus, tobulėti asmeninėje ir profesinėje srityse“ – tvirtina J.Danielienė.

Kolegijoje kasmet organizuojamos tarptautinės savaitės reginys, kurio metu sulaukiama svečių iš įvairių šalių. Šia jau tradicija tapusia iniciatyva siekiama didinti Kolegijos studijų tarptautiškumą, kviečiant užsienio partnerių institucijų dėstytojus, mokslininkus ir studentus, dalintis savo mokslo žiniomis ir patirtimi paskaitų, seminarų ir pratybų metu. Paskutiniajame tarptautinės savaitės renginyje sulaukta 25 dalyvių net iš 15 skirtingų užsienio aukštųjų mokyklų. Kolegija dalyvauja ir kitų užsienio aukštųjų mokyklų organizuojamuose renginiuose, kurių metu stengiamasi pritraukti studentus studijoms, o dėstytojus skaityti paskaitų bei atlikti mokslinius tyrimus.

Šiuo metu Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuoja studentai iš Indijos, Pakistano, Bangladešo, įvairių Afrikos valstybių, taip pat iš Europos sąjungos šalių. Populiariausios studijos užsienio studentų tarpe – sveikatos mokslų krypčių grupės studijų programos: kinezeterapija, bendrosios praktikos slauga ir kt.

Dar viena veikla, skatinanti tarptautiškumą – trijų arba keturių savaičių vasaros stovyklos, skirtos užsienio aukštųjų mokyklų studentams. Vasaros stovyklos metu vyksta dirbtuvės, kurios sujungia teorines žinias ir praktiką. Studentai dirba skirtingų studijų programų grupėse ir įgyvendina įvairius projektus. „Jie dirba kolegijos laboratorijose, lankosi Klaipėdos miesto ir rajono įmonėse. Vasaros stovyklos tarptautiniams studentams suteikia labai vertingos europinės studijų ir darbo patirties, kuri praverčia tolimesnėje jų karjeroje“, – teigia J.Danelienė.

Užsienio įmonių atstovai noriai dalijasi gerąja praktika su studentais, todėl kiekvienais metais į kolegiją pakviečiama apie 15 specialistų–praktikų iš įvairių užsienio įmonių, kurie veda užsiėmimus studentams. Praėjusiais metais, sulaukta atstovų iš Latvijos, Portugalijos bei Turkijos, kurie vedė užsiėmimus studentams darnaus verslo, socialinės atsakomybės, lazerinio skenavimo bei odontologinės priežiūros tematika.

Kolegija įvertinta tarptautinėje erdvėje 

Klaipėdos valstybinė kolegija vertinama dėl aukštos kokybės į praktiką orientuotomis studijomis, kurios pripažįstamos net tarptautiniu lygmeniu. Kolegija yra viena iš 25 geriausiai įvertintų U–Multirank* sistemoje aukštųjų mokyklų kontakto su darbo aplinka srityje pagal šiuos kriterijus: praktikos, dėstytojai–praktikai, baigiamieji darbai parengti su įvairiomis organizacijomis. *U–Multirank – alternatyvi aukštųjų mokyklų palyginimo sistema, kurioje dalyvauja 1711 aukštųjų mokyklų iš viso pasaulio.

„U–Multirank“ duomenis surenka iš sistemoje dalyvaujančių institucijų, tarptautinių bibliometrinių ir patentų duomenų bazių, nacionalinių duomenų bazių ir iš daugiau nei 100 000 dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studentų apklausų.


Studentų praktika užsienyje – sėkmingos karjeros pradžia

Kolegijos studentai semiasi patirties ne tik studijuodami ir atlikdami praktikas Lietuvoje, bet ir kitų šalių organizacijose. Studentų įgyta studijų ir praktikos patirtis užsienyje yra teigiamai vertinama šalies darbdavių. Kolegijos studentai mano, kad dalyvavimas mainų programoje buvo vienas geriausių jų sprendimų, leidusių ne tik labiau pažinti save, bet ir kitas kultūras, darbo rinkos ypatumus ar net susirasti svajonių darbą.

Odontologijos priežiūros studijų programos studentė, kuri atliko praktiką Portugalijoje, tvirtina, jog turėjo puikią galimybę dirbti su įvairaus spektro medicinos darbuotojais, kas buvo labai naudinga ir įdomi patirtis. Automobilių transporto inžinerijos antro kurso studentas, išvykęs į praktiką Vokietijoje pagal Erasmus+ programą, teigia: „Praktikos metu susipažinau su darbo vietoje esančia naujausia technologine įranga. Praktika pranoko mano lūkesčius, nes dirbdamas įmonėje įgijau daug naudingos patirties: teko galimybė bendrauti su tos šalies specialistais, gauti vertingų patarimų, išbandyti savo jėgas realioje darbo vietoje. Tikrai rekomenduočiau kitiems studentams dalyvauti Erasmus+ programoje, nes tokia galimybė gali pasitaikyti tik kartą“.

Klaipėdos valstybinės kolegijos absolventai ir po studijų baigimo naudojasi galimybe atlikti tarptautinę praktiką. Turizmo verslo studijų programos absolventės judumo vizitas Turkijoje – puikus to pavyzdys. Absolventų praktiką ji atliko turizmo įmonėje, kurioje vėliau ir pasiliko dirbti vieną sezoną turizmo gide. Mergina teigia, jog ši patirtis padėjo pažinti save, savo profesinius norus ir įgyti patirties kitokioje kultūroje. Įgavusi praktinių žinių grįžo į Lietuvą ir įsidarbino oro uoste išvykstančių keleivių aptarnavimo agente.

Kolegijos studentai, rengdami baigiamuosius darbus, bendradarbiauja su įvairiomis šalies organizacijomis ir pasitelkdami įgytą tarptautinę patirtį, sprendžia jų problemas, kuria pridėtinę vertę regione. Už puikiai parengtus baigiamuosius darbus studentai darbdavių yra įvertinami skatinamosiomis stipendijomis.