Kristupo Saboliaus paskaita „Kas yra nežmogiška vaizduotė?“

Grįžti

Kristupo Saboliaus paskaita „Kas yra nežmogiška vaizduotė?“
event 2019-08-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Kristupo Saboliaus paskaita „Kas yra nežmogiška vaizduotė?“

Suaugusiųjų švietimo profesionalų bendruomenė kviečia į projekto „Epale“ autoriteto, filosofo, rašytojo ir vertėjo Kristupo Saboliaus viešą paskaitą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Dažnai vaizduotė vadinama išskirtiniu žmogaus gebėjimu. Tačiau šiandien atsigręžiama į alternatyvias kitų rūšių protingumo formas: medžių internetą, tarprūšinį kūrybingumą, įvairių pirmuonių protavimą ar robotų vaizduotę. Vis dažniau pastebime, kad kalmarai gali steigti kūrybingas sąjungas su bakterijomis, gleivūnai projektuoja išmanias struktūras, o pelkės siūlo potvynių įveikimo strategijas. Ar mes esame vienintelės mąstančios ir kuriančios būtybės? O gal priešingai – žmogus per ilgai buvo fantazuojantis, narcizas, įsivaizdavęs tik tai, kas jam paranku ir naudinga? Jeigu taip – kaip įmanoma nežmogiška vaizduotė?

Kristupas Sabolius – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas, knygų apie vaizduotę, kūrybiškumą, technologijas ir laisvę autorius, kartu su režisieriumi Ignu Jonynu parašęs scenarijus vaidybiniams filmams „Lošėjas“ (2013) ir „Nematoma“ (2019). Šio filosofo noras nepanirti tik į teorinę vaizduotės plotmę, užsiimti vaizduotės praktika atsispindi ir kartu su Tomu Ramanausku parašytoje knygoje „Žmogus, kuris žinojo viską“ (2014), projekte „Kūrybingumo mokykla“.

Renginys nemokamas ir atviras visiems, tačiau maloniai prašome registruotis paspaudus šią nuorodą.

Pasiekus maksimalų dalyvių skaičių, registracija bus sustabdyta.

Kviečiame dalyvauti. Paskaitą bus galima stebėti ir tiesiogiai „Epale“ paskyroje „Facebook“.