Kviečia jaunųjų geografų mokykla!

Grįžti

Kviečia jaunųjų geografų mokykla!
event 2019-11-18 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Aktualijos

Kviečia jaunųjų geografų mokykla!

Neakivaizdinė Jaunųjų Geografų Mokykla (JGM) vienija mokinius, besidominčius geografija, siekiančius pagilinti žinias apie Žemę, mėgstančius keliauti, galvojančius studijuoti geografinius mokslus.

Kviečiame devintos (pirmos gimnazijos) klasės smalsius, kūrybingus mokinius, mėgstančius ir besidominčius geografija, norinčius pagilinti turimas žinias, atlikti įvairių geografinių objektų mokslinius tyrimus, o svarbiausia – keliauti, bendrauti su bendraminčiais, linksmai ir išradingai leisti laisvalaikį bei pažinti unikaliausias Lietuvos ir pasaulio vietas.

Iki 2019 m. gruodžio 9 dienos, užpildykite registracijos anketą, kurioje be savo kontaktinių duomenų įkelkite trumpą (apie 200 žodžių) motyvacinį laišką. Be to, jums reiks paprašyti savo geografijos mokytojo trumpos rekomendacijos, kurią mokytojai siunčia el. paštu info@jgm.lt.

Registracijos anketa

Naujai įstoję bus kviečiami į JGM žiemos sesiją jau per šios žiemos mokinių atostogas vasario mėnesį.

Jaunųjų geografų mokykla įkurta 1986 metais šviesios atminties geografo, keliautojo, tuometinio Vilniaus Pedagoginio instituto docento dr. Rimanto Krupicko. Mokykla, viena iš Lietuvos Geografų Draugijos veiklų, savo veiklą vykdo kartu su Vilniaus universiteto Geomokslų institutu ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.

Mokykloje patirties mokiniai semiasi trejus metus – žiemos, pavasario, vasaros ir rudens sesijose ir stovyklose-ekspedicijose, kurios vyksta mokinių atostogų metu. Žiemos sesijos metu jie klauso paskaitų ir atlieka praktines užduotis Vilniaus universiteto Geomokslų institute. Taip pat lanko įvairias organizacijas, kuriose dirba gamtos mokslus baigę žmonės, susipažįsta su Vilniumi ir jo apylinkėmis.

Pavasario, vasaros ir rudens sesijos visą laiką vyksta skirtingose vietose – JGM mokiniai pažįsta Lietuvą ne tik kaip turistai, bet ir kaip jaunieji mokslininkai. Trečio kurso mokiniai važiuoja į tolimąją praktiką – ekspedicinę kelionę į kalnus Europoje ir už jos ribų.

JGM mokiniams užsiėmimus ir ekspedicijas veda įvairių geografijos sričių mokslininkai ir specialistai, Vilniaus universiteto dėstytojai, žymūs keliautojai, geografijos mokytojai, geografiją studijuojantys studentai. JGM vadovai yra patyrę keliautojai, baigę geografijos ir jai artimų mokslo sričių studijas, dauguma turi mokslo daktaro laipsnius ir nemažai jų yra JGM alumnai. Taigi, JGM mokiniai nedaug kuo skiriasi nuo studentų.

Visi vadovai dirba savanoriškai, todėl už dalyvavimą Mokyklos veikloje mokėti nereikia, išskyrus simbolinį sesijos mokestį. Mokinių dalyvavimas JGM irgi yra savanoriškas – nuo pradžių iki jos baigimo.

Daugiau apie informacijos apie mus: www.jgm.lt,  Facebook (Jaunųjų Geografų Mokykla) arba info@jgm.lt.