Kviečiame dalyvauti naujame gamtotyros projekte „Medžių asmens sargybiniai“

Grįžti

Kviečiame dalyvauti naujame gamtotyros projekte „Medžių asmens sargybiniai“
event 2019-02-25 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Kviečiame dalyvauti naujame gamtotyros projekte „Medžių asmens sargybiniai“

Visų klasių mokinius ir jų mokytojus kviečiame įsijungti į naują Lietuvoje gamtotyros projektą „Medžių asmens sargybiniai“. Dalyvauti projekte padės nesudėtinga Prancūzijos mokslininkų parengta metodika „Plėšrumo vertinimas naudojant dirbtinius vikšrus ir lapų mėginius“.

Remdamiesi metodika mokiniai išmoks pasigaminti dirbtinius drugių vikšrus, kabins juos prie ąžuolų ir stebės gyvūnų maitinimosi žymes. Taip tiriama, kokie plėšrūnai lanko pasirinktą ąžuolą, mokomasi sudaryti konkretaus medžio aplinkos mitybos grandinę, vertinti plėšriųjų paukščių, žinduolių santykius su vikšrais ir medžiais.

Mokytojai gali adaptuoti metodiką patys, priklausomai nuo mokinių amžiaus, sugebėjimų, vietovės. Projektas linksmas ir žaismingas, todėl įsitraukti gali ir pradinių klasių mokiniai.

Projektą Lietuvoje koordinuoja LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Grėtė Vaičaitytė, konsultuoja Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

Projekto metodiką lietuvių kalba galima rasti čia.

Tarptautinis projekto puslapis https://sites.google.com/view/oakbodyguards/home.

Stebėjimus pradėkite ąžuolų lapams sprogstant (balandį–gegužę, priklausomai nuo oro sąlygų), duomenis siųskite pagal metodikoje pateiktas nuorodas. Įdomiausiais pastebėjimais ir faktais kviečiame pasidalinti su koordinatoriais Lietuvoje.