Kviečiame dalyvauti tarptautiniame projekte „Aš gamtininkas“

Grįžti

Kviečiame dalyvauti tarptautiniame projekte „Aš gamtininkas“
event 2019-03-27 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Kviečiame dalyvauti tarptautiniame projekte „Aš gamtininkas“

Dažnai leidi laiką gamtoje? Domiesi paukščiais? O gal patinka augalai, grybai, kerpės, vabzdžiai ar žinduoliai?

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia dalyvauti tarptautiniame projekte „Aš gamtininkas“. Projekto partneriai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos ornitologų draugija ir Gamtos tyrimų centras.

Projekto tikslas – biologinės įvairovės (augalų, gyvūnų, grybų) stebėjimų, tyrimų ir sukauptos informacijos vertinimo pavyzdžiu skatinti mokinius pažinti gamtoje vykstančius procesus naudojant šiuolaikines informacines technologijas ir mobiliąsias išmaniąsias programėles.

Projekte dalyvauja šalies bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo institucijų mokiniai, besidomintys ornitologija, entomologija, teriologija, botanika, mikologija ir siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šiose srityse.Konkurso nuostatai

Projektas vyksta penkiais etapais:

I etapas – užduočių, temų skelbimas, atlikimas Lietuvoje, komunikacija (1 priedas);

II etapas – darbų vertinimas, dalyvių atranka į konferenciją. Dalyvio registracijos anketa;

III etapas – šalies jaunųjų gamtininkų-tyrėjų mokslinė konferencija;

IV etapas – konkursas „Išmaniosios technologijos gamtoje“. Nuostatai;

IV etapas – geriausių šalies jaunųjų gamtininkų-tyrėjų ir jų vadovų mokomoji ekspedicija.

Registracijos anketos siunčiamos iki 2019 m. gegužės 1 d. 17 val. el. paštu gediminas.petkus@lmnsc.lt

Geriausiai užduotis pagal tematiką atlikę mokiniai iki 2019 m. gegužės 7 d.el. paštu bus pakviesti į šalies jaunųjų gamtininkų-tyrėjų mokslinę konferenciją, kuri vyks Aukštaitijos nacionaliniame parke 2019 m. gegužės 17 ir 18 d.

Konferencijos prizininkai, jų vadovai bus pakviesti į baigiamąjį tarptautinio projekto „Aš gamtininkas“ renginį – mokomąją ekspediciją.

Į ekspediciją taip pat vyks ir konkurso „Išmaniosios technologijos gamtoje“ nugalėtojai. Aktyviausiems projekto dalyviams sudaromos sąlygos tobulintis gamtinio ugdymo stovyklose, ekspedicijose. Džiugu, kad dalyvių surinkti tyrimų duomenys ar pristatyti moksliniai pranešimai yra svarbūs Lietuvos mokslo bendruomenei. Daugelis stebėjimų papildo Lietuvos ornitologų draugijos fenologinių duomenų sistemą ar perinčių paukščių atlasą. Naudojantis iNaturalist programėle surinkti duomenys taip pat apildo saugomų teritorijų direkcijų duomenų bazes.