Kviečiame dalyvauti tyrime „Medžių asmens sargybiniai“!

Grįžti

Kviečiame dalyvauti tyrime „Medžių asmens sargybiniai“!
event 2020-05-06 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Kviečiame dalyvauti tyrime „Medžių asmens sargybiniai“!

Tyrime dalyvaujantys mokiniai iš vielos ir plastilino gamina ir į medžius kelia labai tikroviškai atrodančius vikšrus. Šie vikšrai patraukia ne vieno išalkusio ar tiesiog smalsaus gyvūno dėmesį. Pabandę juos paliesti ar paragauti, vabzdžiai, paukščiai, driežai ir netgi smulkūs žinduoliai palieka daugybę žymių, kurias vaikai vėliau gali tyrinėti, pasinaudodami iš anksto tam parengtu leidiniu. 

Antrus metus vykdomame tyrime dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir įvairių sričių mokslininkai iš visos Europos. Projektas turi ir edukacinę, ir mokslinę vertę, nes juo siekiama ištirti skirtingose valstybėse ąžuoluose paplitusius plėšrūnus ir medžių kenkėjus.  

Nors karantino sąlygomis vieningai koordinuoti tarptautinės mokyklų komandos nebeįmanoma, kviečiame tyrimą atlikti savo kieme individualiai! Kadangi šiemet rezultatų siųsti į Prancūziją nebereikės, nebelieka reikalavimo visiems naudoti vienodas medžiagas. Paeksperimentuokite naudodami skirtingų spalvų vikšrus ir įvairius medžius! Kitais metais projektas ir vėl vyks visoje Europoje.   

Į lietuvių kalbą išverstą praėjusių metų metodiką rasite ČIA

Įsigyti specialaus plastilino galima, pavyzdžiui, ČIA, tačiau šiais metais tiks ir bet koks turimas.

Taip pat YRA  ir įvairiomis kalbomis parašytas komiksas apie projektą.

Smagių atradimų!