Tinklalapio logotipas

Nuotolinis mokymas(is)

Grįžti

Kviečiame jaunuolius, tėvus, mokytojus jungtis ir stebėti tiesioginį renginį „Kuriame saugų internetą kartu“!
event 2021-02-08 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Kviečiame jaunuolius, tėvus, mokytojus jungtis ir stebėti tiesioginį renginį „Kuriame saugų internetą kartu“!

Vasario 9 d. visame pasaulyje bus minima kasmetinė pasaulinė saugesnio interneto diena. Šia proga mokiniai, tėvai, mokytojai ir visi, kurie neabejingi saugumui internete, kviečiami stebėti ir virtualiai dalyvauti renginyje „Kuriame saugų internetą kartu“.

Žinomi Lietuvos visuomenės atstovai – Mantas Stonkus, Dovilė Filmanavičiūtė bei Marius Povilas Elijas Martynenko – internetinio renginio metu nagrinės šių dienų jaunimui, tėvams, mokytojams aktualias temas:

  • kas yra bendravimo kultūra internete ir ar jos laikomės?
  • ar pakankamai kritiškai vertiname informaciją internete?
  • kaip ir su kuo mes bendraujame internete?
  • ar gebame atpažinti ir galime išvengti grėsmių internete?

Renginio metu vyks Tarptautinių jaunimo debatų alumnų asociacijos atstovų parodomieji debatai tema „Tėvų ir vaikų santykis internete: ar tėvai turėtų gauti prieigą prie nepilnamečių vaikų socialinių paskyrų?“. Pasirodyti renginyje žada ir atlikėja, šokių projekto „Šok su Žvaigžde“ laimėtoja, jaunimo serialo „Bloga Mergaitė“ aktorė Paula.

„Pažaboti ir užkardyti pavojus bei patyčias internete bandome jau ne vienerius metus. Pandemijos laikotarpiu, kai tėvai kartu su savo atžalomis praleidžia daug laiko namuose, stebėdami vaikų elgesį internete, saugumo prasme, taip pat gali būti naudingi. Galbūt tėvai atidžiau pastebės savo vaikų elgesį ne tik viešame gyvenime, bet ir interneto platybėse. Svarbu suvokti, jog pagarbiai ir mandagiai elgtis būtina tiek viešame gyvenime, tiek ir internete. Ir tėvai privalo tokias vertybes įdiegti vaikams“, – sako vienos iš renginio organizatorių Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Renginį „Kuriame saugų internetą kartu“ organizuoja Nacionalinė švietimo agentūra ir Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba su partneriais VŠĮ „Vaikų linija“ ir asociacija „Langas į ateitį“.

Organizatoriai kviečia interneto naudotojus nelikti abejingus internete pastebėjus žalingą nepilnamečiams turinį, neapykantos kurstymą, asmeninių duomenų naudojimą ir kitas grėsmes. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į saugumo internete problemas ir paskatinti kurti švaresnį internetą kartu.

Renginio transliaciją tiesiogiai stebėkite 2021 m. vasario 9 d. 15 val. portale LRT.LT.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto dienai skirtas veiklas rasite projekto „Saugesnis internetas“ tinklalapyje:

https://www.draugiskasinternetas.lt/2021-m-saugesnio-interneto-savaites-renginiai/.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto dienai skirtas veiklas rasite projekto „Saugesnis internetas“ tinklalapyje: https://www.draugiskasinternetas.lt/2021-m-saugesnio-interneto-savaites-renginiai/.