Lakpričio 18 d. prasideda Globalaus švietimo savaitė

Grįžti

Lakpričio 18 d. prasideda Globalaus švietimo savaitė
event 2019-11-18 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras label_outline Aktualijos

Lakpričio 18 d. prasideda Globalaus švietimo savaitė

„Tai paskutinis planetos šauksmas. Kito, visuomenei patogaus laiko spręsti klimato kaitos problemas, nebebus ir veiksmų reikia imtis jau dabar!“. Tuo įsitikinę lapkričio 18 d. Lietuvoje ir kitose Europos šalyse prasidedančios socialinės edukacinės kampanijos „Globalaus švietimo savaitė“ organizatoriai. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia švietimo įstaigas bei jaunimo organziacijas dalyvauti Globalaus švietimo savaitės renginiuose.

Šių metų lapkričio 18–24 dienomis vyks Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos jau 21–ąjį kartą inicijuojama Globalaus švietimo savaitė.

Ši iniciatyva jau ne pirmus metus skatina jaunimą bei mokyklų bendruomenes ugdyti atsakomybę už savo veiksmus bei įtaką klimatui, skleisti žinią apie darnaus vystymosi tikslus (JT Darbotvarkė 2030) bei juos puoselėti ne tik mokyklose bet ir kasdienėje visų mūsų aplinkoje. Ši iniciatyva yra plačiai paplitusi Europoje ir kasmet siūlo ne tik apmąstyti savo vartojimą bei aplinkai žalingus įpročius, tačiau ir ugdymo įstaigose kurti naujus bei inovatyvius edukacijos apie klimato kaitą būdus ir mokinius burtis į bendruomenes.

Šių metų tema yra „Paskutinis planetos šauksmas“ („Wake Up! This is the final call for climate“), indikuojanti, kad kito visuomenei patogaus laiko spręsti klimato kaitos problemoms nebebus ir veiksmų reikia imtis jau dabar.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ne pirmus metus prisijungia prie šios iniciatyvos ir Lietuvos mokykloms siūlo prisijungti prie kūrybinių konkursų, iššūkių bei kitų veiklų.

Viena iš įdomesnių ir aktyvaus mokyklų įsitraukimo sulaukusi iniciatyva yra jau nuo šiandienos vykdoma iššūkių savaitė. Jos metu visos Lietuvos ugdymo įstaigos kviečiamos jungtis prie tikro iššūkio ir visą savaitę kasdien dėmesį atkreipti vis į kitą aplinkai kenksmingą įprotį ir tai dienai jo atsisakyti. Iššūkių sąraše galima atrasti tokius pasiūlymus mokykloms kaip: diena be mėsos, be popieriaus, be pirkinių ar plastiko. Kiekviena iššūkio diena jo dalyvius skatina būti kūrybingais ir atrasti aplinkai draugiškas naudojamų daiktų ar turimų įpročių alternatyvas. 

Šalia iššūkių savaitės Vilniaus ir Kauno mokyklose vyks paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės su tvarių verslų ir iniciatyvų atstovais. Šiemet su šia iniciatyva prie renginio prisijungs ir viena iš didžiausių telekomunikacijų įmonė Lietuvoje „Telia“, kurie pasidalins kaip jiems sekasi mažinti atliekas ir prisidėti prie aplinkos tausojimo, tiek savo gamyboje, tiek kasdienėje ofiso veikloje. Paskaitas bei dirbtuves su vaikais praves viena didžiausių Europoje vertikaliai integruotų ekologiško maisto bendrovių „Auga“, kurie su vaikais pasidalins ekologiškos ir aplinkai draugiškos žemdirbystės būdais. Su vaikais keliose Vilniaus mokyklose atvyks dirbti ir socialinė iniciatyva Kūrybos kampas 360°, pravesiantys su vaikais diskusiją bei kūrybines dirbtuves, kurių metų vaikai galės pasigaminti antrinio dizaino rankdarbius. Svečių taip pat sulauks ir viena iš Kauno mokyklų – joje lankysis jaukios parduotuvės DUSK atstovės. Šioje parduotuvėje galima rasti begales rankų darbo iš antrinių medžiagų ir su meile pagamintų drabužių, avalynės bei širdžiai mielų dalykėlių, kurie bus gaminami su dėmesiu ne tik vartotojui, bet ir aplinkai.  

Savo jėgas šiais metais galės išbandyti ir kūrybingieji mokiniai, kurie apie klimato kaitą galės kurti filmukus, muzikos kūrinius, piešti piešinius, plakatus ar net parašyti eilėraštį. Dalyvaudami konkurse „Klimato kaitos atspindžiai“ visi norintys galės pasirinkti vieną iš dviejų pateiktų temų ir laisvai kurti savo pasirinkta technika.

Visi šie renginiai yra skirti paminėti globalaus švietimo savaitę ir prisideda prie vystomojo bendradarbiavimo politikos Lietuvoje.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia visas ugdymo įstaigas ir jaunimo organizacijas įsitraukti į šios savaitės renginius ir patiems prisidėti prie planetos išsaugojimo!

Daugiau informacijos apie Globalaus švietimo savaitę: https://lvjc.lt/globalaus-svietimo-savaite/