Lietuvos mokyklose – augantis susidomėjimas aplinkosauga

Grįžti

Lietuvos mokyklose – augantis susidomėjimas aplinkosauga
event 2019-06-27 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Lietuvos mokyklose – augantis susidomėjimas aplinkosauga

Vaikams rūpi aplinkosauga – tai rodo ne tik švedų moksleivės Gretos Thunberg dėka per pasaulį nuvilnijusi protestų dėl klimato kaitos banga, bet ir tai, kad auga skaičius darželių ir mokyklų, kurie orientuojasi į gamtosauginę veiklą. Formaliame ir neformaliame ugdyme atsiranda vis daugiau praktinio gamtos pažinimo ir aplinkos tausojimo elementų, švietimo įstaigos aktyviai dalyvauja projektuose ir stengiasi diegti tvaraus išteklių vartojimo praktikas savo veikloje. Jų atstovų teigimu, vaikai, kurie lanko į aplinkosaugą orientuotas mokyklas bei darželius, yra linkę atsakingą elgesį išlaikyti ir suaugę.

Ekologija, aplinkos apsauga, meilė gamtai – temos, kurios įgyja vis didesnę reikšmę švietime. Lietuvoje jau 15 metų veikia pasaulinė Gamtosauginių mokyklų programa, kurioje dalyvauja beveik 100 mūsų šalies ugdymo įstaigų. Programos koordinatoriaus Renaldo Rimavičiaus teigimu, skirtumas tarp įstaigų, kuriose kalbama apie aplinkosaugą ir tų, kuriose ne – gana didelis. Vaikai, kurie susipažįsta su aplinkosauginiais klausimais ne tik noriai įsijungia į su jais susijusias veiklas patys, bet į jas įtraukia ir artimuosius.

„Vaikai, kurie dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje ne tik įgauna tam tikrų žinių, bet ir imasi veiksmų – skatina vieni kitus puoselėti aplinką, nešiukšlinti, rūšiuoti, taupyti. Galiu teigti, kad tuos darželinukus ir moksleivius, kuriems anksčiau nerūpėjo gamta, gamtosauginės programos įveda į aplinkosauginį kontekstą ir skatina būti pilietiškais, aplinka besirūpinančiais žmonėmis“, – sako Renaldas Rimavičius.

Daugiau skaitykite čia.