Lina Januškevičiūtė: Supratau, kodėl svarbu būti lytiškai raštingai

Grįžti

Lina Januškevičiūtė: Supratau, kodėl svarbu būti lytiškai raštingai
event 2019-09-04 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Lina Januškevičiūtė: Supratau, kodėl svarbu būti lytiškai raštingai

„Pasiimkit tuos daikčiukus ir įsidėkit į kuprinę, mergaitės“ – tokius žodžius atsimenu iš savo lytiškumo ugdymo pamokos. Tie daikčiukai – higieniniai paketai, kurie merginoms yra labai svarbūs menstruacijų metu. Ir tie daikčiukai po to sakinio tapo tokiu gėdingu pirkiniu, kad daug metų po to parduotuvėje turėjau juos slėpti po įvairiais pirkiniais, nes atrodė, kad visų akys tik į juos ir nukreiptos.

O lytinių organų pavadinimai man kėlė tokį nepatogumą, kad norėdavau palįsti po žemėmis, jeigu kas apie juos prašnekdavo. Aišku iš žargoninių (pvz. urvelis, gyvačiukas, peliukas, skylutė ir t.t.) pavadinimų dažnai juokdavomės – o kodėl ne, juk tai kažkas mistiško, juokingo ir tikrai nesusijusio su mūsų kūnais. Taip aš augau, ieškodama informacijos internete, kitų pasakojimuose, istorijose ir klausydama ne visuomet tų žmonių, kurių turėjau klausyti.

Kai būnant dvidešimt aštuonerių manęs paklausė, kaip man sekasi su lytiškumo temomis, net suklusau – „o ko čia nežinoti?“ Tema atrodo tokia paprasta, nors imk ir kalbėk. Čia ir prasidėjo ta dalis, kuomet supratau, kodėl svarbu būti lytiškai raštingai. Lytiškumo ugdymas daugeliui dažnai asocijuojasi su lytiniais santykiais ir brendimu. Viskas.

Daugiau skaitykite čia.