Linksmieji eksperimentai moksleiviams: kaip atrodo dramblio dantų pasta?

Grįžti

Linksmieji eksperimentai moksleiviams: kaip atrodo dramblio dantų pasta?
event 2019-06-03 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Linksmieji eksperimentai moksleiviams: kaip atrodo dramblio dantų pasta?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projekto „Mokslininkai – mokykloms“ metu griaunami stereotipai, kad gamtos mokslai yra nuobodūs. Tuo įsitikino ir Kauno Panemunės pradinės mokyklos moksleiviai, VDU laboratorijoje išmokę pasigaminti skystą vaivorykštę ir sužinoję, kokią dantų pastą naudoja drambliai.

Gegužės 29 dienos su būriu Kauno Panemunės pradinės mokyklos antrokų pirmą kartą lankiausi Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode įsikūrusioje NSO laboratorijoje. Skubu atskleisti, kad nei žalių didžiaakių žmogeliukų, nei skraidančios lėkštės detalių čia nepamatysite. Pamoką vedusi mokslininkė Vesta Aleknavičiūtė paaiškino, kad – tai lotynų kalbos žodžių Naturales Scientiae Omnibus trumpinys, lietuviškai reiškiantis „gamtos mokslai visiems“.

Tiems, kurie tvirtina, jog šiuolaikinius vaikus sunku sudominti, siūlau apsilankyti mokslinėje laboratorijoje, kur patys galėsite įsitikinti, kokia žingeidi ir smalsi yra jaunoji visuomenės karta. Prisipažinsiu, kad gamtos mokslai, o ypač chemija, nėra mano stiprioji pusė, tačiau tai, kaip įdomiai ir aiškiai lektorė V.Aleknavičiūtė bendravo su moksleiviais – įrodymas, kad mokytis gali būti linksma.

Daugiau skaitykite čia.