Ministras Algirdas Monkevičius šįvakar Kauno „Žalgirio“ arenoje pasveikins mokytojus

Grįžti

Ministras Algirdas Monkevičius šįvakar Kauno „Žalgirio“ arenoje pasveikins mokytojus
event 2019-10-03 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Ministras Algirdas Monkevičius šįvakar Kauno „Žalgirio“ arenoje pasveikins mokytojus

Šiandien, spalio 3 dieną, 18 val. švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasveikins mokytojus, susirinkusius į Kauno „Žalgirio“ areną Tarptautinės mokytojų dienos proga.

Ministro sveikinime sakoma:

„Šis renginys, vykstantis Kauno „Žalgirio“ arenoje, tampa didžiu ir žinomu. Džiugu, kad šiandien galiu kreiptis į mokytojus iš įvairių Lietuvos regionų. Ir nors mes čia pasveikinsime keletą iš jūsų, manau, kad čia, ant šitos scenos, tikrai turėtų būti jūsų dar daugiau – visi esate verti didžiausios pagarbos.

Mokytojus profesinės dienos proga sveikinau tikrai ne kartą. Tačiau šiandien yra šiek tiek kitaip. Tas bendras paveikslas, kuriame piešiamas švietimo bendruomenės pasitikėjimas valstybės valdžios institucijų darbu, jų bendradarbiavimo ryšys, taip pat kuriame vaizduojamas visuomenės požiūris į mokytojus, mokyklas, visą švietimo bendruomenę, yra stipriai suskaldytas.

Man nemalonu tai matyti. Nemalonu girdėti ir tai, kai viešai politikai, įvairūs visuomenės atstovai, net ir pačių mokytojų bendruomenės nariai skirsto mokyklas, mokytojus ir visų mūsų vaikus... į stiprius, silpnus, gerus, blogus.

To neturi būti! Matome mokytojo profesijos prestižo prasmę ir būtinybę, tačiau nuolat sakome tokius dalykus...

Nustokime, bičiuliai, kolegos, oponentai. Visi kartu eikime link šio bendro siekio gerbdami mokytoją, jo darbą, atsidavimą savo profesijai. 

Kiekviena mokykla, jos vadovas, kiekvienas mokytojas, kiekvienas vaikas yra svarbus. Negalime skirstyti nė vieno, bet turime matyti visus ir padėti kiekvienam.

Taip, man kyla šie klausimai: Kiek bus mokinių? Kiek mokytojų reikės ateityje? Kiek mokyklų bus ateityje? Kokios bus valstybės finansinės galios? Koks bus ugdymo turinys? Kada vaikas ir mokytojas bus visiškai saugūs mokyklos aplinkoje? Kada savo šalies vaikų pasiekimais didžiuosimės, o neapkalbinėsime?

Man, kaip buvusiam mokytojui, dabar – ministrui, rūpi ir tai, kaip Jūs, gerbiami mokytojai, jaučiatės. Ir tikrai pritariu, kad mokytojas turi gyventi oriai, būtina didinti mokytojo darbo užmokestį, užtikrinti saugias, geras darbo sąlygas.

Visi šie klausimai turi spręstis. Ir darykime tai kartu – matydami norą ir galimybes, nesibaigiantį entuziazmą, polėkį ir protingą pasvarstymą, kalbėjimą ir įsiklausymą. Tam, kad būtų patenkinti pačių svarbiausiųjų – vaiko ir mokytojo – interesai. Stiprinkime tai ir nacionalinio susitarimo pagrindu.

Jausdamas didžiausią pagarbą ir padėką noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam mokytojui, dirbančiam ikimokyklinėse, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, aukštojo mokslo įstaigose, už pasirinkimą eiti šios nelengvos, sudėtingos, tačiau labai kilnios ir prasmingos profesijos keliu.

Dėkoju mokytojams už tai, kad matote augančią asmenybę savo mokiniuose, už gebėjimą juose atrasti talentą, įkvėpti jiems pasitikėjimą, atskleisti jų kūrybiškumą.

Savo vertybėmis, požiūriu ir žiniomis Jūs jaunose širdyse įžiebiate į priekį kviečiančią viltį. Jūsų dėka auga valstybės kūrėjai.

Lietuva bus stipri valstybė tiek, kiek joje bus gerbiamas, savimi pasitikintis, laimingas ir saugus mokytojas. Dar kartą ačiū už tai, ką darote.“

Tarptautinė mokytojų diena švenčiama spalio 5-ąją. 

Nuotr. autor. Artūras Žukas