Minkštųjų kompetencijų ugdymasis – raktas į jaunuolio ateitį?

Grįžti

Minkštųjų kompetencijų ugdymasis – raktas į jaunuolio ateitį?
event 2019-09-05 domain LRT.lt label_outline Spaudos apžvalga

Minkštųjų kompetencijų ugdymasis – raktas į jaunuolio ateitį?

Į duris pasibeldus rugsėjui ir mokiniams vėl sugužėjus į mokyklas ne tik semiamasi akademinių žinių – ten modeliuojamas būsimas jauno žmogaus gyvenimas, nuolat svarstoma, „o kas toliau?“. Laikas ribotas, o pasirinkimo galimybių jaunimui, ką veikti laisvu laiku po pamokų ar pabaigus mokyklą – nesuskaičiuojama daugybė.

Vieni tvirtina, kad studijos universitete – nebūtinos, galima verslą sukurti/ užsidirbti pragyvenimui ir be diplomo, kiti – kad studijuoti būtina, nes studijos aukštojoje mokykloje daugiau nei diplomas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Treti tvirtina, kad dar mokykloje būdamas, jau gali investuoti savo laiką į „minkštųjų kompetencijų“ tobulinimą, nes šiuolaikiniai darbdaviai išmokys specifinių dalykų, tačiau padirbėti su savo asmenybe – jau paties jauno žmogaus investicija. Kai tiek daug galimų kelių, labai sunku suprasti, kuriuo labiausiai verta eiti. Apie tai, kaip tikslingiausia investuoti savo energiją ir laiką kalbamės su Inga Naujale – tarptautinės The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos jaunimui vadove Lietuvoje.

Daugiau skaitykite čia.