Mokslo metų pailginimas: daugiau naudos ar problemų?

Grįžti

Mokslo metų pailginimas: daugiau naudos ar problemų?
event 2019-08-08 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Mokslo metų pailginimas: daugiau naudos ar problemų?

Dauguma savivaldybių – tiek mažesnių miestų, tiek ir sostinės – atstovų mano, kad mokslo metai buvo pailginti tam tinkamai nepasiruošus, negana to, ugdymo įstaigos nėra pritaikytos dirbti per karščius.

Savivaldybės siūlys Vyriausybei grąžinti ankstesnę mokslo metų trukmę. To pageidauja ir švietimo bendruomenė bei mokinių tėvai.

Patirtis nedžiugina

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro prieš trejus metus patvirtintus ugdymo planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) liepą surengta apklausa parodė, kad didžioji dauguma šalies savivaldybių pasisako už mokslo metų trukmės trumpinimą, o absoliuti dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti per karščius.

"Savivaldybių nuomone, pailginti mokslo metai nepasiteisino. Artimiausiu metu planuojame kreiptis į Vyriausybę, kad būtų grąžinta ankstesnė mokslo metų trukmė", – teigė LSA viceprezidentas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Daugiau skaitykite čia.