Mokytojai pataria: kaip pasveikinti savo mokytoją

Grįžti

Mokytojai pataria: kaip pasveikinti savo mokytoją
event 2019-09-30 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Mokytojai pataria: kaip pasveikinti savo mokytoją

Artėjant spalio 5-ąjai – Tarptautinei mokytojo dienai – tėvų grupėse ir forumuose iškyla klausimas, kaip pasveikinti mokytoją. Tradicijos Lietuvos mokyklose – nuo kuklaus gėlės žiedo iki brangių staigmenų. Įžvalgomis apie mokytojo darbo įvertinimą dalijasi „Šiaurės licėjaus“ komanda.

Abipusė pagarba ir bendradarbiavimas; tėvų pageidavimas, kad pas tą pačią mokytoją mokytųsi ir jaunesnysis šeimos vaikas; geras mokinio lankomumas ir pastangos veiklų metu; pelnyti komplimentai („norėčiau pats mokytis jūsų klasėje“, „mano vaikas čia jaučiasi saugus“, „mano vaikas pas jus pražydo“) – brangiausius mokinių šeimų įvertinimus vardina mokytojai. Tarp jaudinančių ir net sugraudinti galinčių staigmenų – vaikų piešiniai ir šeimų laiškai, mokinių iniciatyva papuoštos klasės. Pavyzdžiui, anglų kalbos mokytoją Editą Jankūnienę labai pradžiugina mokinių padėkos už įdomias pamokas, o gamtamokslinio ugdymo mokytojas Rokas Bėliakas prisimena, kaip penktadienio proga buvę mokiniai lentoje rašydavo „Mylim biologiją!“. Tuo tarpu materialios, o ypač finansiškai brangios dovanos, anot mokytojų, gali stumti į nepatogią padėtį.

Mokyklos vadovė Justina Garlauskienė sako jaučianti, kad mokytojai labai vertina nuoširdžiai parodytą dėmesį ir visada įsimena taikliai pasakytą mokinio ar tėvų komplimentą, kuris suteikia sparnus: „iš paatviravimų žinau, kad labiausiai branginamos dovanos – laiškai. Išskirčiau ir vienoje klasėje turimą tradiciją prieš Kalėdas pakviesti mokytoją kartu pavakarieniauti“.

 

Paklausti apie ypatingus savo mokytojus „Šiaurės licėjaus“ pedagogai prisimena tuos, kuriuos vertino už išklausymą ir teisingumą, humoro jausmą ir drąsą būti autentišku žmogumi, išmintį ir profesionalumą mokant ne iš vadovėlio. Kaip dabar sveikintų mokytoją jie patys? Mokytojai pirmiausia mini laiškus, vaikų piešinius, gėles, knygas, simbolinį vaisių krepšelį ar kvietimą kartu išgerti puodelį arbatos. Ugdymo vadovė Nomeda Kasperavičienė sako, jog niekada nedovanotų mokytojui dovanų čekio. „Tėvai neįvertina, kaip nepatogiai dėl jo gali jaustis mokytojas. Geriau padovanokite gėlių ir parašykite atsiliepimą apie mokytoją jo vadovui“ –  pataria ji.

J. Garlauskienė teigia nepritarianti brangių dovanų mokytojams tradicijoms: „raginu šias tradicijas laužyti ir atsigręžti į mokytoją širdimi, o padėką bei dėmesį parodyti kitais būdais. Tėvams skirtame mokyklos gide norint pasveikinti mokytojus, kviečiame parašyti padėkos laišką ar apsiriboti gėlės žiedu. Skamba kukliai, bet būtent pagarba ir bendradarbiavimas yra brangiausia dovana, kokią galite padovanoti mokytojui“.

Mokytojo dieną didžioji dalis mokytojų linkę su kolegomis eiti į koncertą, teatrą ar galeriją, susirinkti taurei vyno ir, pavyzdžiui, protmūšiui. „Komandai, kurią vienija Mokytojo misija, tai ypatinga diena“ – sako J. Garlauskienė ir kiekvienam mokytojui linki savo širdyje rasti priežasčių pasirinkimą tapti mokytoju švęsti kasdien.

Šiaurės licėjaus inf.