Nauja nemokama skaitmeninė priemonė padės vaikams mokytis saugiai elgtis kelyje

Grįžti

Nauja nemokama skaitmeninė priemonė padės vaikams mokytis saugiai elgtis kelyje
event 2019-10-14 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Nauja nemokama skaitmeninė priemonė padės vaikams mokytis saugiai elgtis kelyje

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pristato inovatyvią skaitmeninę mokymo(si) priemonę Eismopolis, padėsiančią formuoti vaikų ir paauglių saugaus elgesio kelyje įgūdžius, įtvirtinančią žinias, ugdančią gebėjimą atpažinti pavojingai besiklostančias situacijas. Mokomoji priemonė tinkama tiek individualiam mokymuisi, tiek ir grupiniam darbui per pamokas. Ji bus įdomi ir naudinga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Keliaudamas po Eismopolį, žaidėjas aplankys 24 stoteles. Kiekvienoje stotelėje ras informacijos apie saugų elgesį, žinių pasitikrinimo testą, pavojingos situacijos vaizdo siužetą, atpalaiduojantį žaidimą. Atlikęs užduotis, žaidėjas gaus taškų. Savo laimėjimus bus galima pasilyginti su kitais vartotojais iš visos Lietuvos.

Šiuo projektu siekiama sumažinti nukentėjusių, ypač jauno amžiaus, eismo dalyvių skaičių.

Jau daugiau nei dešimt metų Didžiojoje Britanijoje būsimi vairuotojai laiko pavojaus suvokimo testą. Tyrimas parodė, kad asmenys, atlikę pavojaus suvokimo testą, pirmaisiais vairavimo metais padaro apie 5 proc. mažiau rimtų eismo įvykių. Tokia pati pavojaus suvokimo testavimo metodika panaudota ir vienoje Eismopolio užduočių.

Kuriant šią mokymosi priemonę didelis dėmesys buvo skiriamas ir dizainui. Keli svetainės dizaino bandymai buvo atlikti kartu su vaikais, aiškinamasi, kokia registracija, navigacija, išvaizda būtų jiems suprantamesnė. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras turės galimybę stebėti ir analizuoti svetainės naudojimo duomenis ir, atsižvelgdamas į statistiką, priimti tikslesnius sprendimus dėl saugaus eismo švietimo politikos, programų kūrimo ir kt.

Eismopolis sukurtas vykdant iš ES fondų finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Nuotr. autor. Artūras Žukas