Nausėdos patarėja Šulcė: proveržį kurs didesni kultūrininkų atlyginimai

Grįžti

Nausėdos patarėja Šulcė: proveržį kurs didesni kultūrininkų atlyginimai
event 2019-10-24 domain LRT.lt label_outline Spaudos apžvalga

Nausėdos patarėja Šulcė: proveržį kurs didesni kultūrininkų atlyginimai
 

„Turim investuoti ne tik į pastatus, tačiau ir į kultūros darbuotojų atlyginimus, kad jie galėtų kurti proveržį ir kurti turinį – tai yra vienas svarbiausių dėmenų kultūroje.“, – LRT RADIJUI sako vyriausioji prezidento Gitano Nausėdos patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Sonata Šulcė.

– Visai neseniai buvote paaukštinta pareigose, tad sveikinu.

– Dėkoju.

– Ar jau spėjote apsiprasti?

– Turbūt to adaptacinio laikotarpio net ir nebuvo – pačią pirmą dieną buvo didelė atsakomybė, daug darbų, ir tiesiog kiekvieną dieną nauji darbai, nauji iššūkiai ir intensyvumas.

– Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovo buvo ieškota beveik 3 mėnesius. Prezidentas yra sakęs, kad rinkosi itin atsakingai. Daug dėmesio skyrė ir tam, kiek kandidatu pasitiki švietimo, mokslo ir kultūros atstovų bendruomenė. Pačios vertinimu, kokios jūsų savybės ir gebėjimai lėmė prezidento išreikštą pasitikėjimą?

– Turbūt viena pagrindinių savybių – gebėjimas telkti bendruomenę dialogui. Apskritai norėčiau pabrėžti, kad kultūros, mokslo ir švietimo grupė yra ne tik viena asmenybė, bet tai yra visa mūsų 4 patarėjų grupė, kuri kartu su manimi turi pačių įvairiausių kompetencijų ir gebėjimų.

Daugiau skaitykite čia

Autorius Darius Matas

E. Blaževič nuotr.