Nemokama daugiakalbė interaktyvi programėlė vaikams „Kvarkis – kelionė po žodžių pasaulį“ (Traveller between wor(l)ds)

Grįžti

Nemokama daugiakalbė interaktyvi programėlė vaikams „Kvarkis – kelionė po žodžių pasaulį“ (Traveller between wor(l)ds)
event 2019-10-28 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Projektai ir konkursai

Nemokama daugiakalbė interaktyvi programėlė vaikams „Kvarkis – kelionė po žodžių pasaulį“ (Traveller between wor(l)ds)

Projekto idėja – sukurti inovatyvią ir aiškią, orientuotą į tikslinę grupę priemonę, skirtą gerinti daugiakalbių vaikų skaitymo ir rašymo įgūdžius, kilo atsižvelgiant į europinio konsorciumo pastabas dėl daugiakalbių vaikų rašymo ir skaitymo gebėjimų tobulinimo poreikio.

Projekto partneriai jau daugelį metų aktyviai dirba kalbų mokymo srityje, kuria įvairius metodus ir mokymo priemones skatinančius daugiakalbystę. 

„Kvarkis – kelionė po žodžių pasaulį“ yra ne tik projekto, bet ir programėlės pavadinimas. Programėlės tikslas – padėti geriau išmokti kalbų, ypač tų, kuriomis kalbama ne mokykloje, bet artimoje aplinkoje. Taip pat įdomiai bei linksmai pažinti pasaulį nagrinėjant Žemės, Žmogaus, Gyvybės ir Visatos temas.

Programėlės pagrindinis veikėjas Kvarkis lydi vaikus per skirtingus pasaulius ir užduoda įvairius klausimus, pvz.: „Kas yra žemės vidurio taške?“ arba „Kodėl kartojimas – žinojimo motina?“. Į kiekvieną klausimą turi savo paaiškinimą, pavyzdžiui, kiaušialąstė arba Izaokas Niutonas. Tai ne paprasti klausimai, o klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda dešimtmečiai. Programėlės turinys yra pateiktas vokiečių, anglų, lietuvių, rumunų, rusų, slovakų, slovėnų, vengrų, turkų ir kroatų kalbomis. Todėl atsiveria platus kombinacijų galimybių spektras, padedantis geriau išmokti kalbų. Dėmesį pritraukiančios iliustracijos ir programėlės turinys yra skirtas ne tik daugiakalbiams vaikams, bet ir tiems, kurie nori pagilinti ne tik užsienio kalbos žinias, bet ir geriau pažinti pasaulį.

„Kvarkis – kelionė po žodžių pasaulį“ yra „Erasmus+“ finansuojama nemokama programėlė, kuria saugiai gali naudotis vaikai. Be to, joje nėra jokių reklaminių pranešimų.

Ją galima parsisiųsti:

  • paspaudus ant nuorodos, esančios interneto puslapyje http://kids.lingvo.info/lt;
  • rasti elektroninėse parduotuvėse „Google Play“ arba „Appstores“ pavadinimu Kuarki;
  • nuskanuoti QR kodą (rasite puslapio apačioje).

O interneto puslapyje https://kids.lingvo.info/lt galėsite parsisiųsti papildomą medžiagą: programėlės naudotojo vadovą ir mokomąją medžiagą mokytojams. Papildomai yra pateikiamas internetinių nuorodų sąrašas, literatūra, kiti su daugiakalbystės tema susiję projektai ir informacija apie projektą bei jame dalyvavusias institucijas. 

Dėl detalesnės informacijos kreiptis:

Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija

N. Tallat-Kelpšaitė Dapšienė

L. Jurgauskaitė

E. paštas: neringatkdp@gmail.com