Neuropsichologijos konferencijoje – apie alkoholio, kavos ir kitų medžiagų poveikį smegenims

Grįžti

Neuropsichologijos konferencijoje – apie alkoholio, kavos ir kitų medžiagų poveikį smegenims
event 2019-02-27 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Neuropsichologijos konferencijoje – apie alkoholio, kavos ir kitų medžiagų poveikį smegenims

Kaip veikia žmogaus smegenys? Kaip mūsų mąstymą keičia alkoholis, narkotikai, kofeinas ir kitos psichoaktyvios medžiagos? Šiuos ir kitus klausimus kovo 1 dieną Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) konferencijoje aptars neuropsichologijos tyrinėtojai. Vienas svarbiausių kasmetinio renginio akcentų – tarpdiscipliniškumas, skatinantis bendrų sprendimų ieškoti biologus, genetikus, psichologus ir kitų mokslų ekspertus.

Neuropsichologija yra laikoma vienu įdomiausių ir perspektyviausių mokslų šiandien – pasitelkiant pažangiausias technologijas ir naujoves, ši sritis tyrinėja sąsajas tarp žmogaus smegenų ir įvairių psichologinių procesų.

Konferencijoje „Neuropsichologija: ką gali mūsų smegenys“ pranešimus skaitys Lietuvos mokslininkai ir doktorantai, tyrinėjantys priklausomybių ligas, smegenų veikimo principus, informacijos apdorojimo greitį, hormoninės kontracepcijos poveikį ir kitus klausimus.

„Pastaraisiais metais mokslo ir populiarioji spauda akcentuoja, jog ateities mokslas turi būti kiek įmanoma labiau tarpdisciplininis ir orientuotas pirmiausia į visuomenei aktualių problemų sprendimą. Todėl ir konferencijoje į aktualią visuomenės problemą – priklausomybes nuo psichoaktyvių medžiagų – bus žvelgiama iš įvairių mokslų perspektyvų“, – paaiškina viena iš renginio organizatorių, VDU Psichologijos katedros profesorė Liuda Šinkariova.

Tarp pagrindinių renginio siekių – skatinti Lietuvos mokslo tarpdiscipliniškumą, informacijos apie smegenų tyrimus sklaidą ir jungtinius tyrinėjimus įvairiose srityse, susijusiose su neuropsichologija. Renginyje pranešėjai aptars neurobiologinius priklausomybių ligų rizikos veiksnius, nervų sistemos tyrimų naujoves, save reflektuojančių smegenų ypatybes, hormoninės kontracepcijos galimą poveikį kognityvinėms funkcijoms, kitas temas.

„Siekiame palaikyti universitetų bendradarbiavimą, dalijimąsi informacija apie smegenų tyrimus, didinti moksleivių, studentų, psichologų-praktikų žinias apie tokių tyrimų pažangą ir naudą. Antrus metus iš eilės rengiamoje konferencijoje jau užsiregistravo apie 240 dalyvių – džiaugiamės sulaukę tokio didelio susidomėjimo, kuris tik patvirtina, jog neuropsichologija yra aktuali daugeliui“, – sako prof. L. Šinkariova.

Pranešimus konferencijoje skaitys ne tik Lietuvos universitetų – VDU, VU, LSMU – tyrinėtojai, tačiau ir Tiumenio universiteto (Rusija) doktorantė Jekaterina Zakarčuk.

Konferencija „Neuropsichologija: ką gali mūsų smegenys“ vyks kovo 1 d., ketvirtadienį, VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, Kaunas). Dalyvių registracija prasidės 9 val.

Renginį organizuoja VDU Psichologijos katedros mokslininkai ir studentai. Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba.

Renginio programa