Nustatytos užsienio kalbos egzaminų stojantiems į užsienio universitetus organizavimo sąlygos

Grįžti

Nustatytos užsienio kalbos egzaminų stojantiems į užsienio universitetus organizavimo sąlygos
event 2020-05-08 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Nustatytos užsienio kalbos egzaminų stojantiems į užsienio universitetus organizavimo sąlygos

Patvirtintos užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminų stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas organizavimo sąlygos, įsigaliosiančios nuo gegužės 11 d.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, nustatyti reikalavimai, leisiantys užtikrinti ir įskaitas laikančių, ir jas organizuojančių saugumą.

„Šis sprendimas leis užtikrinti, kad tie žmonės, kuriems užsienio kalbų vertinimas būtinas dėl jų ateities, tai galėtų atlikti saugiai. Svarbu, kad ir šiuo atveju galioja rekomendacija rizikos grupėje esantiems – vyresniems nei 60-ties metų ir sergantiems lėtinėmis ligomis, įvertinti rizikas“, – sako ministras A. Veryga.

Užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus ar įskaitas asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, organizuojančios institucijos įpareigotos užtikrinti, kad vienoje patalpoje egzaminas būtų organizuojamas ne didesnei kaip 10 kandidatų grupei, o kiekvienam kandidatui tektų ne mažesnis kai 10 kv. m. plotas.

Darbuotojai ir kandidatai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Vietose, kuriose susidaro kandidatų eilė, būtina pažymėti privalomus atstumus tarp eilėje stovinčių kandidatų. Rekomenduojama kandidatams atvykus į egzaminų organizavimo patalpas išduoti vienkartines veido kaukes, o jei egzaminas trunka ilgiau kaip 4 val. numatyti jų pakeitimą.

Prie įėjimo į egzamino organizavimo patalpas turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę ir rankų dezinfekcijai skirtos priemonės. Įeinant privalės būti matuojama visų kandidatų kūno temperatūra. Kandidatai, kuriems pasireiškia karščiavimas ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, bus neįleidžiami.

Rizikos grupės kandidatams egzaminą rekomenduojama atidėti.

Privaloma užtikrinti, kad egzamino organizavimo patalpose dirbtų tik neturintys viršutinių kvėpavimo takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių darbuotojai, o jų sveikata būtų nuolat stebima. Rekomenduojama tiesiogiai su kandidatais nedirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei.

Egzamino organizavimo patalpos turi būti dažnai vėdinamos ir valomos laikantis rekomendacijų patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.