Organizuok ES jaunimo dialogo konsultacijas!

Grįžti

Organizuok ES jaunimo dialogo konsultacijas!
event 2019-09-04 domain Žinauviska.lt

Organizuok ES jaunimo dialogo konsultacijas!

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, įgyvendindama Europos Sąjungos Jaunimo dialogo procesą Lietuvoje – „Jaunimo galimybės“, kviečia savarankiškai organizuoti Jaunimo galimybių konsultacijas.

Kas yra ES Jaunimo dialogas? 

Tai unikalus įrankis, kuris jauniems žmonėms suteikia galimybę aktyviai įsitraukti į sprendimų priėmimo procesą ir daryti tiesioginę įtaką Lietuvos ir Europos politikai. Šiuo metu vyksta 7-asis proceso ciklas, kuris baigsis 2020 m. gruodžio 31 d. Iki šio termino visos Europos Sąjungos narės turi suformuoti bendrą poziciją, kuri bus teikiama ES Komisijai. Dabartiniam ciklui pirmininkauja Rumunija, Suomija ir Kroatija.

Kam yra skirtos konsultacijos? 

Konsultacijos yra skirtos jauniems žmonėms (nuo 14 iki 29 m.), jaunimo organizacijoms ir asmenims, dirbantiems su jaunais žmonėmis. Konsultacijų tikslas – surinkti nuomonę iš jaunų žmonių. Konsultacijų metu surinkta medžiaga bus panaudojama rengiant bendras Lietuvos nacionalines rekomendacijas ES iniciatyviniam komitetui. 7 ciklo tema: „Jaunimo galimybės“, o ciklo metu yra nagrinėjami 3 ES jaunimo tikslai:

  1. Kokybiškas ir visiems vienodai prieinamas darbas (#7);
  2. Kokybiškas mokymasis (#8);
  3. Regionuose gyvenančio jaunimo pažanga (#6).

Kada galima rengti konsultacijas? 

Konsultacijos gali būti rengiamos iki 2019 m. spalio 20 d.

Kokie yra konsultacijų organizavimo reikalavimai? 

Konsultacijai (fokus grupei) turi vadovauti moderatorius, kuris yra pagrindinis žmogus atsakingas už konsultacijos organizavimą ir konsultacijos rezultatų pateikimą Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai. Fokus grupes gali sudaryti mažiausiai 10 žmonių. Konsultacijos metu reikia atlikti 3 užduotis ir atsakyti į pagrindinius bei orientacinius klausimus.

Kaip pateikti konsultacijų rezultatus?

Konsultacijų rezultatus moderatorius turi atsiųsti per 5 darbo dienas nuo konsultacijos organizavimo dienos. Konsultacijos dalyviai taip pat privalo užpildyti dalyvių sąrašą ir dalyvio anketas, kurių pateikimu rūpinasi moderatorius. Šablonus rasite čia.

Norint organizuoti konsultaciją moderatorius turi iš anksto užsiregistruoti čia.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.