Panevėžys atsinaujina! Atidarytas didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras

Grįžti

Panevėžys atsinaujina! Atidarytas didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras
event 2019-02-28 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Panevėžys atsinaujina! Atidarytas didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras

Vasario 27 d. Panevėžyje duris atvėrė didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“. Tikimasi, kad jis paskatins regiono vaikus susipažinti su naujausiomis technologijomis, mokytis programuoti, kurti inžinerinius sprendimus, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir kitas ateities kompetencijas. „RoboLabo“ atidarymas – svarbus žingsnis ir Panevėžiui siekiant  tapti Šiaurės rytų Europos robotikos centru.

„Ši diena labai svarbi ir Panevėžio miestui, ir visam regionui. Esame ant 4-osios pramonės revoliucijos slenksčio. Siekdami progresyvaus regiono vystymosi, privalome skirti ypatingą dėmesį būsimųjų specialistų ugdymui. Svarbu jau nuo vaikystės skatinti ateities ekonomikos poreikius atitinkančių įgūdžių lavinimą, o metodai, kuriais dabar mokome vaikus, yra pasenę. Šis centras padės tai pakeisti“, – teigia Panevėžio mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Aleksas Varna.

 „Vystant miestą strategine Pramonės 4.0, robotikos ir automatizavimo kryptimi, reikalingas kompleksinis požiūris, apimantis įvairias sritis – nuo robotikos mokymo darželiuose iki bendradarbiavimo su verslu. Moksleiviai, mokytojai ir entuziastai iš Panevėžio bei kitų miestų „RoboLabo“ erdvėje ras pačias geriausias sąlygas panirti į robotikos pasaulį. Tikimės, kad tai paskatins jaunimą susieti savo gyvenimą su šia sritimi,“ – atidarymo renginyje sakė Panevėžio miesto tarybos narys – meras Rytis Račkauskas.

Vasario 27 d. į „Minties“ gimnazijoje įsikūrusį „RoboLabą“ sugužėjo keliasdešimt moksleivių, nešinų savo sukonstruotais robotais. Nuo šiol jie turės dar daugiau galimybių užsiimti mėgstama veikla spalvingame, šiuolaikiška įranga aprūpintame centre. Beveik 650 kv. m. erdvėje dienomis vyks formalusis ugdymas – robotika bus integruojama į informacinių technologijų, matematikos, net muzikos ir kitas pamokas arba dėstoma kaip pasirenkamasis dalykas. Tuo tarpu popiet centre bus organizuojami robotikos būreliai.

Svarbia „RoboLabo“ veiklos dalimi taps robotikos varžybos. Toks ugdymo metodas parinktas neatsitiktinai. „Reguliarių robotikos varžybų organizavimas jaunimui patrauklioje erdvėje padės pritraukti robotikos kūrėjų komandų ne tik iš visos apskrities, bet ir kitų Lietuvos miestų bei aplinkinių valstybių. Varžymasis su geriausiaisiais įkvepia entuziazmo ir padeda sparčiai tobulėti“, – aiškino centro įkūrimo koordinatorius, Savivaldybės projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Jo teigimu, paremti „RoboLabą“ yra pasiruošę ir Panevėžio verslininkai: „Labai svarbu, kad  centras padėtų sumažinti atstumą tarp švietimo ir verslo, ir bendradarbiavimas ugdant verslui reikalingas kompetencijas būtų kuo glaudesnis“.

Pirmosios robotikos varžybos „RoboLabe“ vyks jau kovo 2 d. Regioninėse „First Lego League“ varžybose geriausiai pasirodžiusios jaunųjų robotų kūrėjų komandos iškovos kelialapius į nacionalinę „Robotiadą“. Ateinančiais mėnesiais panašių renginių centre turėtų vykti ir daugiau, vasarą čia bus organizuojamos robotikos stovyklos. Rugsėjį, parengus metodinę mokymo medžiagą, visu greičiu įsibėgės ugdymo procesas.

Greta „RoboLabo“ 2020 m. rudenį planuojama atidaryti ir regioninį STEAM centrą. Jis išplės ugdymo įstaigos tematiką. Vaikai galės mokytis ne tik robotikos, bet ir informacinių technologijų, dirbtinio intelekto pagrindų, lankyti užsiėmimus biologijos, chemijos, fizikos ir inžinerijos laboratorijose.