Paskelbtame pasauliniame universitetų reitinge – Vilniaus universiteto šuolis

Grįžti

Paskelbtame pasauliniame universitetų reitinge – Vilniaus universiteto šuolis
event 2019-06-19 domain LRT.lt label_outline Spaudos apžvalga

Paskelbtame pasauliniame universitetų reitinge – Vilniaus universiteto šuolis

Trečiadienį paskelbtame naujausiame pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „QS World University Rankings 2020“ Vilniaus universitetas (VU) pakilo per 30 pozicijų ir užima 458 vietą. Pasaulio geriausiųjų universitetų 500-uke esantis VU užima ir aukščiausią poziciją tarp visų Lietuvos universitetų, ir šiemet vienintelis kopė aukštyn, sakoma pranešime spaudai.

Toliau rikiuojasi kitos šalies aukštosios mokyklos: Vilniaus Gedimino technikos universitetas užima 591–600 vietą (pernai – 581–590), Kauno technologijos universitetas išlaikė 751–800 vietą, Vytauto Didžiojo universitetas taip pat pozicijų nepakeitė ir jau trejus metus iš eilės yra 801–1000 pozicijoje.

Palyginti su praėjusiais metais, šių metų reitinge reikšmingai pagerėjo VU akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio padaliniuose rodikliai. Tarp geriausiai VU vertinamų kategorijų – reputacija tarp darbdavių, akademinė reputacija, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykis padaliniuose.

Pasak VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko, gerėjantys vertinimai prisideda prie universiteto patrauklumo didinimo, o reitingai yra tik vienas iš daugybės įrankių veiklos kokybės stebėsenai. Vis dėlto buvimas geriausiųjų 500-uke yra kokybės ženklas ne tik potencialiems studentams iš užsienio, bet ir mūsų šalies abiturientams.

Daugiau skaitykite čia.