Paskirstytos lėšos aukšto meistriškumo sporto programoms

Grįžti

Paskirstytos lėšos aukšto meistriškumo sporto programoms
event 2020-03-30 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Paskirstytos lėšos aukšto meistriškumo sporto programoms

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu paskirstytos lėšos 58-oms sporto šakų federacijoms 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti ir neįgaliųjų sporto organizacijoms. Iš valstybės biudžeto iš viso skirti 7 mln. eurų.

Keturiolikai strateginių sporto šakų federacijų skirti 4 mln. eurų. Daugiausiai lėšų šioje grupėje teko Lietuvos plaukimo federacijai – daugiau nei 702 tūkst. eurų, Lietuvos krepšinio federacijai – daugiau nei 639 tūkst. eurai, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai – daugiau nei 563 tūkst. eurai.

Į olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijų grupėje 19 federacijų paskirstyta daugiau nei 1  mln. eurų, o į olimpinių žaidynių programų neįtrauktų federacijų grupėje 25 federacijoms atiteko 980 tūkst. eurų.

Neįgaliųjų organizacijų sporto programoms paskirstyta 840 tūkst. eurų.

Lėšos skirtos visoms federacijoms, kurios iki nustatyto termino pateikė paraiškos dokumentus ir atitinka Sporto įstatyme nustatytus kriterijus.

Kriterijai, pagal kuriuos federacijos gali gauti valstybės biudžeto lėšų aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti, apibrėžti Sporto įstatyme. Pvz., asociacija ar federacija turi būti atsakinga už visų Lietuvoje kultivuojamų atstovaujamos sporto šakos disciplinų plėtrą, per paskutinius 4 metus iki kreipimosi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ne mažiau kaip vienas federacijos atstovaujamos sporto šakos sportininkas turi būti atstovavęs Lietuvai olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose ir pan. Organizacija taip pat turi turėti pasitvirtinusi plėtojamos sporto šakos sporto varžybų saugumo taisykles, etikos kodeksą, atsakomybę už etikos ir Pasaulinio antidopingo kodekso pažeidimus ir kt. Pretenduojanti gauti valstybės lėšų federacija turi įsipareigoti skirti nuosavų lėšų aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą Vyriausybė patvirtino šiemet vasarį. Projektas buvo derintas su sporto federacijomis.

Ministro įsakymas skelbiamas https://www.smm.lt/web/lt/smm-sportas/auksto-meistriskumo-sporto-programu-finansavimas.