Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu

Grįžti

Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu
event 2019-08-22 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu

Detektyvu virtusioje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos remonto istorijoje padėtas taškas. Miesto valdininkai paliepė statybininkams užbetonuoti požeminius vamzdžius, viduje paliekant žmogui kenksmingą asbestą. Teigiama, kad nesąveikaudama su aplinka ši medžiaga pavojaus vaikams nekels.

Dienraštis jau rašė apie „Žaliakalnio“ gimnazijos vadovybės, Klaipėdos savivaldybės administracijos ir statybos rangovo – bendrovės „Išskirtinio būsto statyba“ – konfliktą.

Birželį dirbti pradėję statybininkai gimnazijoje aptiko dar nuo sovietmečio likusius asbestu dengtus vamzdžius. Dėl to įmonės direktorius Mindaugas Citavičius pasiūlė demontuoti vamzdžius ir šildymo sistemą įrengti ne palubėse, kaip numatyta projekte, o po žeme. Šie darbai esą nekainuotų nė vieno papildomo cento.

Nei darbus užsakiusi savivaldybė, nei „Žaliakalnio“ gimnazijos direktorius Vitalijus Jakobčiukas su rangovo pozicija nesutiko ir tai, kas išgriauta savavališkai, paliepė sutvarkyti bendrovės lėšomis. Į konfliktą įtraukti ir mokinių tėvai, rimtai suabejoję, ar jų vaikams išties bus saugu mokytis gimnazijoje.

Daugiau skaitykite čia.