Pažinkime savo kraštą – Lietuvos sentikiai

Grįžti

Pažinkime savo kraštą – Lietuvos sentikiai
event 2020-05-06 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Pažinkime savo kraštą – Lietuvos sentikiai

Istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytojams, mokiniams ir visiems, besidomintiems etninių mažumų Lietuvoje istorija ir šiandiena, siūlome pažiūrėti  filmą apie Lietuvos sentikius.

Filme apie sentikius pasakoja doc. dr. Grigorijus Potašenko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų studijų centro direktorius, skaitęs paskaitas Centro organizuotuose seminaruose apie etninių mažumų problematiką Lietuvoje.

Lietuvos rusų bendruomenę pagal tikėjimo tradicijas sudaro stačiatikių ir sentikių religinės bendrijos. Pirmieji sentikiai į šių dienų Lietuvos teritoriją atsikėlė XVII a. pabaigoje, o XVIII a. pradžioje prasidėjo masinė jų migracija. Per daugiau nei tris šimtmečius sentikiai puikiai integravosi į Lietuvos visuomenę ir kartu išsaugojo savo religines tradicijas, turtingą kultūrinį palikimą. Šiuo metu Lietuvoje didžiausia sentikių bendruomenė telkiasi Vilniuje. Jos centras – vienintelė Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė Naujininkuose. Tačiau ar pažįstame šalia mūsų gyvenančią šią bendruomenę, o gal dar neatsikratėme stereotipų?

Apie visa tai – laidoje iš ciklo „Maldos namai“ (LMA Vrublevskių biblioteka; autoriai Inga Berulienė, Justinas Lingys): https://www.youtube.com/watch?v=fz0ciUAH778&t=8s.