Pedagogė įvardijo klaidas, kurias daro tėvai rinkdami vaikams vasaros stovyklas

Grįžti

Pedagogė įvardijo klaidas, kurias daro tėvai rinkdami vaikams vasaros stovyklas
event 2019-06-20 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Pedagogė įvardijo klaidas, kurias daro tėvai rinkdami vaikams vasaros stovyklas

Įsibėgėjus moksleivių vasaros atostogoms daugelis vaikų tėvelių suka galvas, kuo juos užimti, kaip parinkti jiems saugias, smagias ir naudingas veiklas. Šis klausimas aštriausiai iškyla didmiesčių daugiabučiuose gyvenančioms pradinukų šeimoms, ypač, neturinčioms senelių žaliuosiuose šalies kampeliuose. Palikti namuose vienus vaikus nesaugu, o ir namų užsiėmimai labai jau monotoniški – dažniausiai, nepakylant nuo kėdės ir neatplėšiant akių nuo įvairaus dydžio ekranų.

Sveikatos bei ugdymo specialistai vienbalsiai pataria tėveliams leisti vaikus į stovyklas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Profesionaliai organizuota atostogų edukacija jaunajai kartai gali būti ypatingai smagi ir naudinga – kūrybinių eksperimentų, sportinių iššūkių, naujų draugų, savyje atrastų įgūdžių, kuriuos, galbūt norėsis tobulinti ateinančiais mokslo metais, metas.

Kodėl verta rinktis stovyklas?

Vaikai stovyklose visų pirma ieško naujų draugų ir neįprastų, smagių nuotykių – tų pačių dalykų, kaip ir jų bendraamžiai prieš 10 ar 20 metų. Atrodo, kad stovyklos šiuos lūkesčius pateisina su kaupu, – pastebi Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo pedagogė Žydrūnė Markevičiūtė, jau keletą metų organizuojanti populiariausias LVJC stovyklas „Jaunasis kulinaras“ ir „Ku-Ke-Te“ (kulinarija – keramika – teatras).

Daugiau skaitykite čia.