Per 2000 Lietuvos mokinių bandys jėgas Europos pinigų viktorinoje

Grįžti

Per 2000 Lietuvos mokinių bandys jėgas Europos pinigų viktorinoje
event 2020-03-03 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Projektai ir konkursai

Per 2000 Lietuvos mokinių bandys jėgas Europos pinigų viktorinoje

Kovo 3 d., antradienį, 10 val. daugiau kaip 2000 mokinių iš pusšimčio Lietuvos miestų ir rajonų mėgins jėgas Europos pinigų viktorinos nacionaliniame finale. Tai didžiausias Europoje finansinio raštingumo konkursas.

Asmeniniai finansai ir jų planavimas, skolinimasis, finansiniai sukčiavimai – tik keletas iš visų konkurso temų, kurioms skirti trumpi testo formos klausimai. Tyrimai patvirtina, kad šių žinių stoka būdinga ne tik mūsų šalies gyventojams.

Nacionalinio finalo dalyviai, 13–15 metų moksleiviai, turi atsakyti į 15-a klausimų. Laimi greičiausiai pateikusieji kuo daugiau teisingų atsakymų.

Viktorina vyksta nuotoliniu būdu – klausimai dalyviams pateikiami tiesioginės „YouTube“ transliacijos metu, o atsakymams pateikti pasitelkta mokymosi platforma „Kahoot!“, automatiškai skaičiuojanti rezultatus ir leidžianti iškart po testo sužinoti, kam sekėsi geriausiai. Tad viskas, ko reikia dalyvaujant nacionaliniame finale, yra kompiuteris, išmanusis telefonas arba planšetė ir azartas varžytis žiniomis bei greičiu.

Rengėjai apdovanos ne tik trijų pagrindinių vietų laimėtojus, bet ir tris burtų būdu iš visų dalyvių išrinktas komandas. Nacionaliniame finale I vietą užėmusi komanda atstovaus Lietuvai didžiajame Europos finaliniame ture, kuris vyks Briuselyje.  

Konkursą mūsų šalyje koordinuoja Lietuvos bankų asociacija (LBA). Organizuoti viktoriną Lietuvoje bei stiprinti ryšius su gausia mokyklų bendruomene šiemet talkina Lietuvos ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Projekto iniciatorė – Europos bankų federacija.

„Kasdieniame gyvenime niekas mūsų neklausinėja, iš ko susideda palūkanos, kaip atrodo subalansuotas biudžetas ir kuo skiriasi debetas nuo kredito. Tačiau šių bei daugelio kitų žinių prireikia priimant tiek kasdienius, tiek labai svarius gyvenimo sprendimus. Pasitikrinti jas žaidimo forma – paprastas ir smagus būdas, – sakė Mantas Zalatorius, LBA prezidentas. – Džiaugiamės matydami, kad dalyvių susidomėjimas viktorina bei interesas finansų temoms nuolat auga.“

Pernai europiniame konkurse dalyvavo daugiau kaip 100 000 mokinių iš 28 šalių – dukart daugiau negu užpernai. Lietuvos finale iš viso dalyvavo apie 1000 moksleivių iš 60 šalies mokyklų.

Tarptautinė viktorina vyksta dalyvių šalių valstybinėmis kalbomis.

Lietuvos bankų asociacijos informacija