Pirmokai - jauniausi skaitytojai

Grįžti

Pirmokai - jauniausi skaitytojai
event 2019-10-23 domain Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija

Pirmokai - jauniausi skaitytojai

Krokialaukio bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais bibliotekos skaitytojais. Naujokams teko supažindinami su pagrindinėmis elgesio su knyga taisyklėmis: kur ir kaip susirasti knygą, kaip ją taisyklingai vartyti, kaip naudotis knygos žymele...

Kadangi būsimieji skaitytojai į biblioteką atvyko anksti, todėl susitikimą pradėjome raidelių mankšta – savo kūnu „raitėme“ raides I, A, T, K, R, S, Š, O, L. Po to tas raideles mokėmės rašyti smėlio lentoje.

Jaunieji skaitytojai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpų, buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles, susipažindinti su bibliotekos elgesio taisyklėmis ir kodėl bibliotekoje negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinti į biblioteką  reikia švarias ir nesuplėšytas. Jie, apžiūrėję dvi knygų parodėles „Knygelės juokiasi” ir „Knygelės verkia”, aiškinosi, kokias knygeles maloniau paimti į rankas – suplėšytą, sutepliotą ar naują, tvarkingą? Mokiniai taip pat mokėsi ir kaip reikia „gydyti susirgusias“ knygeles.

Didelį įspūdį pirmokėliams paliko bibliotekoje esančios didžiausios ir mažiausios knygos. Jas matavo, kilnojo norėdami įsitikinti, kokio jos svorio

Gavę „Skaitytojo pažymėjimus“ ir pasirinkę knygelių bei pasižadėję laikytis bibliotekos taisyklių, pasivaišinę saldžiaisiais prizais, visi išskubėjo namo skaityti.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Daiva Kalasauskienė