Po Joninių jaunieji geografai rinkosi į stovyklą prie Vištyčio ežero

Grįžti

Po Joninių jaunieji geografai rinkosi į stovyklą prie Vištyčio ežero
event 2019-07-03 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Po Joninių jaunieji geografai rinkosi į stovyklą prie Vištyčio ežero

Birželio 24–30 d. Vištyčio regioniniame parke vyko Neakivaizdinės jaunųjų geografų mokyklos vasaros stovykla-ekspedicija.

Pirmąjį vakarą vykęs stovyklos atidarymas prasidėjo Rasų švente, kurią vedė Ramunė Barma. Vėliau hidrometeorologas Laurynas Klimavičius pirmakursiams papasakojo apie meteorologiją, padėjo įrengti meteorologines stoteles, kurias mokiniai stebėjo visą savaitę, kas 3 valandas fiksavo kritulių kiekį, oro ir vandens temperatūrą, oro slėgį.

Antrą dieną pirmakursių laukė paskaita apie orientavimąsi vietovėje, kurią vedė Albertas Lakštauskas. Vaikai mokėsi naudotis žemėlapiais, o vakare dalyvavo orientavimosi varžybose. Antrakursiai ir trečiakursiai darė socialinį ir kraštovaizdžio-kraštotvarkos tyrimą Vištyčio miestelyje, kurį įgyvendinti padėjoGenovaitė Kynė ir Giedrė Godienė.

Trečiąją dieną mokiniai keliavo po Vištyčio regioninį parką, apžiūrėjo lankytojų centrą. Vištyčio regioninio parko darbuotojas Vaidas visą dieną jaunuosius geografus vedžiojo po Vištytį, aprodė lankytinas vietas.

Ketvirtąją dieną VU Geomokslų instituto profesorius Petras Šinkūnas parodė iš ko susideda ir kaip susidarė Suvalkijos kalvos. Mokiniai išklausė paskaitą apie kvartero geologiją ir geomorfologiją: Žemės paviršiaus formas ir jų kilmę. Vakare trečiakursiai ir alumnai surengė tradicines pirmakursių krikštynas.

Penktąją dieną mokiniams užsiėmimus vedė geologas ir stovyklos vadovas Audrius Čečys. Jis mokė, kaip išgyventi gamtoje, susikurti laužą, susidėti kurpinę. Vėliau buvo taikomosios geografijos paskaita ir praktinis užsiėmimas.

Šeštąją dieną į stovyklą atkeliavo dr. Rimantas Petrošius, mokiniams papasakojęs apie geologinius ir biologinius laukus. Svarbi gamtos dalis yra nematoma.

Šeštadienį visą dieną trečiakursiai ir alumnai jaunesniesiems ruošė naktinio žygio trasą. Naktinio žygio pabaigoje visi susitiko ant piliakalnio ir pasitiko saulę.

Paskutinę stovyklos dieną po naktinio žygio pailsėję jaunieji geografai tvarkėsi stovyklą, bendravo ir jau laukė kito susitikimo rudenį.

icija.