Politikų rezoliucija sutramdys rinkliavas mokyklose?

Grįžti

Politikų rezoliucija sutramdys rinkliavas mokyklose?
event 2019-09-06 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Politikų rezoliucija sutramdys rinkliavas mokyklose?

Švietimo įstaigos be rinkliavų – sostinėje tai mėginama įtvirtinti rezoliucija. Politikai jau ne kartą sakė, kad darželiuose bei mokyklose jokios papildomos rinkliavos iš tėvų neturi būti renkamos. Tačiau jos kaip renkamos, taip renkamos, o geresnių paslaugų savo vaikams norintys tėvai dažnai tam net neprieštarauja.

Leista norėti patiems

Vilniaus miesto taryba praėjusią savaitę pritarė rezoliucijai, kuria įtvirtintas principinis sprendimas – rinkliavos mokyklose ir darželiuose yra neteisėtos ir netoleruotinos. Tačiau... jos gali būti organizuojamos laisvai apsisprendus patiems tėvams ir vaikams, ir tik už papildomas paslaugas, kurios nėra teisės aktais ir švietimo strategiją apibrėžiančiais dokumentais ugdymo paslaugų standarto privalomoji sudedamoji dalis bei kurių nefinansuoja valstybė ar savivaldybė.

"Svarbu pabrėžti, kad tokios rinkliavos negali daryti įtakos nei tvarkai įstaigoje, nei grupių ar klasių komplektavimui. Jei taip yra – drausime ir bausime, jokių nelegalių rinkliavų Vilniaus mokyklose neliks, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas. – Prieinamumas ir lygiateisiškumas – esminiai principai, kuriais remiantis formuojama Vilniaus švietimo politika. Šiuo miesto tarybos sprendimu įsipareigojame užtikrinti teisę į visiškai nemokamą bendrąjį ugdymą mokyklose."

Daugiau skaitykite čia.