Prezidentą kavos kviečiantys kaimynai nusiteikę kartu keisti švietimą

Grįžti

Prezidentą kavos kviečiantys kaimynai nusiteikę kartu keisti švietimą
event 2019-07-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Projektai ir konkursai

Prezidentą kavos kviečiantys kaimynai nusiteikę kartu keisti švietimą

„Jūsų Ekscelencija, kviečiame kavos!” – tokį užrašą galėjo išvysti naujasis Prezidentas vykusioje inauguracijos ceremonijoje. Prie istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros įsikūrusios įmonės AIMS International Lietuva ir Turing Society viliasi, kad Prezidentas Gitanas Nausėda priims kvietimą ir greitu metu užsuks pas kaimynus pokalbiui apie būsimus Lietuvos pokyčius prie puodelio kavos.

Turing Society – tai informacinių technologijų (IT) švietimo ekosistema, užsiimanti skirtingais projektais – nuo internetinių puslapių ir aplikacijų kūrimo iki pasiūlymų, kaip iš pamatų keisti IT švietimo sistemą Lietuvoje. Matydami aukštos kokybės IT mokslo trūkumą, organizacijos įkūrėjai Tomas Moška, Lukas Kaminskis bei Benas Šidlauskas nuo pat įmonės įkūrimo kviečia visuomenę domėtis mus supančiomis technologijomis. Jų teigimu, svarbiausią pokytį reikia daryti jau mokykloje, – supažindinti mokytojus su besikeičiančiomis inovacijomis bei perteikti naujausias žinias moksleiviams.

Jau kelerius metus Turing School, vienas iš Turing Society skyrių, veda užsiėmimus moksleiviams apie dirbtinį intelektą bei kompiuterių mokslą pagal Harvardo universiteto programą CS50. Būreliai ir pamokos, organizuojamos Vilniaus mokyklose ir įmonės patalpose, kuriose vasario mėnesį buvo atidaryta inovatyviausia IT mokymo klasė Baltijos šalyse. O labiausiai motyvuoti ir geriausius rezultatus rodantys moksleiviai dar būdami mokyklos suole gauna pasiūlymus dirbti ir pačioje Turing Solutions komandoje.

Prezidentas G. Nausėda rinkimų agitacijos metu išskyrė penkis esminius šalies rodiklius, kurie taps didžiausiais ateinančių penkerių metų prioritetais, vienas iš jų – šalies švietimo sistemos tobulinimas. Pasak jo, Lietuva turi būti tarp 20 geriausių pasaulio valstybių pagal švietimo kokybės ir moksleivių gebėjimų pažangą. Prezidentūros kaimynystėje įsikūrusi Turing Society ties tuo dirba jau keletą metų ir yra pasiruošusi prisidėti prie Prezidento keliamų tikslų įgyvendinimo.

Nuotr. autor. Mindaugas Sadūnas