Prezidentė davė startą devintosioms „Knygų Kalėdoms“

Grįžti

Prezidentė davė startą devintosioms „Knygų Kalėdoms“
event 2019-12-09 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Prezidentė davė startą devintosioms „Knygų Kalėdoms“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje kartu su jaunaisiais skaitytojais paskelbė „Knygų Kalėdų“ devintosios akcijos pradžią. 

Pasak Prezidentės, „Knygų Kalėdų“ iniciatorės, ši akcija tapo ilgamete, visą Lietuvą aprėpiančia ir daugybę žmonių įtraukiančia tradicija, kurią verta išsaugoti bei tęsti.

Akciją globojanti Prezidentė kviečia kaip ir kasmet naujomis knygomis pradžiuginti bibliotekas ir ypač vaikų dienos centrus. 

Įgyvendinti devintąją „Knygų Kalėdų“ akciją ėmėsi Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Šventiniame akcijos starto renginyje gerą nuotaiką kūrė vienas populiariausių vaikų rašytojų ir LRT radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas“ autorius ir vedėjas Tomas Dirgėla, o Z. Kuzmickio biblioteka paminėjo ir savo Žaislotekos pirmąjį  gimtadienį. 

Prieš aštuonerius metus, 2011-aisiais, pirmąsias „Knygų Kalėdas“ Prezidentė inicijavo gavusi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų. Ši akcija, kasmet įtraukdama vis daugiau dalyvių, tapo džiugiu šventiniu judėjimu, suvienijusiu daugybę knygų bičiulių, bendruomenių, organizacijų, leidėjų, rašytojų, spaustuvininkų, užsienio šalių ambasadų. Per „Knygų Kalėdas“ šalies bibliotekos pasipildė 312 tūkst. naujų knygų, o skaitytojai buvo pakviesti į daugybę šventinių renginių.    

Kaip ir ankstesniais metais akcijos informaciniai rėmėjai – nacionalinis transliuotojas LRT ir naujienų portalas „15min“, žurnalas „Žmonės“.

Daugiau informacijos svetainėje knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Prezidentės biuro informacija