Programavimas toks pat svarbus, kaip skaitymas ar rašymas

Grįžti

Programavimas toks pat svarbus, kaip skaitymas ar rašymas
event 2019-06-17 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Programavimas toks pat svarbus, kaip skaitymas ar rašymas

Tobulėjant informacinėms technologijoms, moksleiviai turi jau mokyklose išmokti būti ne tik technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais. Programavimas tampa naujuoju raštingumu.

Nuo gegužės iki birželio vidurio Lietuvos universitetų mokslininkai kvietė mokinius į svečius arba patys lankėsi mokyklose ir pristatė STEAM* mokslų įdomybes. Įvyko daugiau nei 130 įvairių edukacinių veiklų, nuo robotų programavimo iki vandens sudėties tyrimų.

Tokią galimybę Lietuvos moksleiviams suteikia iniciatyvą „Mokslininkai - mokykloms“ rengianti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kartu su šiomis aukštosiomis mokyklomis: Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Vilniaus universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

Šį kartą portalo 15min žurnalistai kartu su VGTU lektore Dovile Kurpyte lankėsi VGTU inžinerijos licėjuje, kur dėstytoja vedė vienuoliktokams pamoką tema „Android“ programėlių kūrimas (apie kitus vizitus skaitykite ir žiūrėkite skiltyje – Noriu pažinti).

Daugiau skaitykite čia.