Projektas „4mm. Pasistiebk“ – šansas abiturientams nemokamai pagerinti brandos egzaminų rezultatus

Grįžti

Projektas „4mm. Pasistiebk“ – šansas abiturientams nemokamai pagerinti brandos egzaminų rezultatus
event 2019-08-21 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Projektas „4mm. Pasistiebk“ – šansas abiturientams nemokamai pagerinti brandos egzaminų rezultatus

Prieš metus Mykolo Romerio universitetas (MRU) paskelbė apie švietimo iniciatyvą „4mm. Pasistiebk“. Projektas skirtas abiturientams, kurie papildomai pasimokę norėtų pagerinti savo brandos egzaminų rezultatus ir siektų aukštojo universitetinio išsilavinimo Lietuvoje. Jau pilotinio projekto rezultatai pranoko lūkesčius – net 80 proc. dalyvių šį pavasarį pakartotinai perlaikę pasirinktų pagrindinių dalykų brandos egzaminus pagerino savo rezultatus.

Į programą atrinkti dalyviai turėjo galimybę visus mokslo metus nemokamai ir papildomai užsiėmimuose su mokytojais-ekspertais gilinti lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos ar matematikos dalykų žinias. Pasak Mykolo Romerio universiteto rektorės, profesorės Ingos Žalėnienės, labai svarbu didinti aukštojo universitetinio išsilavinimo prieinamumą, per švietimą mažinti socialinę atskirtį, prisidėti prie gerovės valstybės, išsilavinusios visuomenės kūrimo, griauti stereotipus, kad į universitetus stoja labai daug nepasiruošusių abiturientų ir automatiškai jiems užkirsti kelią siekti universitetinio išsilavinimo.

„Net ir motyvuotiems vaikams brandos egzaminuose gali nepasisekti, kai kurie galbūt neturėjo tinkamų sąlygų, motyvacijos mokytis. Nesėkmės atveju tokie vaikai galbūt net nebando stoti į universitetą ar priversti rinktis panašią studijų programą, vietoj universiteto studijuoja kolegijoje, apskritai išvažiuoja iš Lietuvos. Prieš metus pasiūlėme dar vieną galimybę – papildomai pasimokius perlaikyti brandos egzaminus ir bandyti stoti į norimą universitetą ir studijų programą mūsų šalyje“, – sako I.Žalėnienė.

Daugiau skaitykite čia.