Psichologė Aušra Kurienė: nepaverskite vaikų atostogų darbine vasara

Grįžti

Psichologė Aušra Kurienė: nepaverskite vaikų atostogų darbine vasara
event 2019-07-03 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Psichologė Aušra Kurienė: nepaverskite vaikų atostogų darbine vasara

Nemažai tėvų stengiasi vaikų atostogas sustyguoti taip, kad atžala nė valandėlės nenuobodžiautų, o dalį vasaros dar būtinai skirtų mokymosi spragų „užkamšymui“. Ar geroms vaikų vasaros atostogoms būtinos kelios stovyklos ir nuo ryto iki vakaro suplanuota veikla namuose?

Leiskime vaikams patiems sugalvoti, ką veikti

Paramos vaikams centro direktorė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė pranešime spaudai pastebi, kad tėvai stengdamiesi dėl turiningos ir, jų akimis, tobulos vasaros, neretai apsigauna: „Kai mokyklinukui nuolat prigalvojama veiklų, atimama iš vaiko galia susirasti, kas jam įdomu, neleidžiama pačiam prisiimti atsakomybės ir pasirūpinti, kad laikas būtų toks, kokio jis nori.“

Tėvai turėtų ne apipilti nuobaudžiojantį vaiką siūlymais, bet skatinti apsidairyti aplink, išbandyti skirtingų veiklų ir taip suprasti, kas patinka. Jeigu mokyklinukui tenka pusdienį praleisti vienam namuose, psichologė pataria iš vakaro pasiūlyti jam susigalvoti, ką rytoj galėtų veikti: skaityti, piešti, lipdyti, konstruoti, šiek tiek pažaisti kompiuteriu ar pažiūrėti televizorių. Nieko tokio, jeigu vaikui atrodo, kad bus nuobodu. Gal tuomet jis pats atras netikėtų užsiėmimų? Kitaip bus pasyvus vartotojas, nuolat laukiantis, kad kas nors pasirūpintų jo laisvalaikiu.

Daugiau skaitykite čia.