Reorganizuojamos septynios profesinio mokymo įstaigos

Grįžti

Reorganizuojamos septynios profesinio mokymo įstaigos
event 2019-05-02 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Reorganizuojamos septynios profesinio mokymo įstaigos

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui reorganizuoti 7 profesinio mokymo įstaigas.

Aukštadvario žemės ūkio mokykla prisijungs prie Elektrėnų profesinio mokymo centro, Anykščių technologijos mokykla – prie Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Simno žemės ūkio mokykla – prie Alytaus profesinio rengimo centro, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla – prie Panevėžio profesinio rengimo centro, Žeimelio technologijų ir verslo paslaugų mokykla – prie Joniškio žemės ūkio mokyklos. Dar dvi profesinio mokymo įstaigos – Klaipėdos laivininkų mokykla ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla – susijungs į Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centrą.

Profesinio mokymo įstaigų jungimas vyksta pagal valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018–2020 m. planą. Plano tikslas – sutelkti ir efektyviai naudoti resursus bei kelti profesinio mokymo kokybę, kad ji kuo geriau atitiktų darbo rinkos ir besimokančių asmenų poreikius. Planas pagrįstas principus – jei profesinio mokymo įstaigoje yra iki 200 mokinių, ji turėtų būti pertvarkoma į kitos profesinio mokymo įstaigos skyrių arba filialą.

Profesinio mokymo įstaigų tinklo reorganizavimas leis racionaliau naudoti materialinius ir finansinius išteklius, bus atsisakyta besidubliuojančių  profesinio mokymo programų dubliavimo.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 67 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžios profesinio mokymo įstaigos. Vykdant valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018–2020 m. planą, iki rugsėjo 1 d. jų turėtų likti 60, o 2020 m. – 58.

Vyriausybė jau vasario mėnesį yra pritarusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui sujungti dvi profesinio mokymo įstaigas – Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrą ir Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklą – į profesinio mokymo centrą „Žirmūnai“.