Rinkis profesiją, ne stereotipus

Grįžti

Rinkis profesiją, ne stereotipus
event 2019-07-15 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Rinkis profesiją, ne stereotipus

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs socialiniai lyčių stereotipai. Pavyzdžiui, merginų, besirenkančių karjerą inžinerijos srityje, skaičius išlieka vis dar labai mažas. Stereotipai neturėtų užkirsti kelio žmogaus ambicijoms renkantis profesiją, įsitikinusios Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkės Viktorija Vaitkevičienė bei Rima Mickevičienė.

Socialiniai lyčių stereotipai

Moterų ir vyrų lygių galimybių problema yra aktuali visame pasaulyje, Lietuvoje taip pat. Kiekvienas žmogus demokratinėje visuomenėje turi turėti vienodas galimybes siekti mokslo, profesinio tobulėjimo, karjeros, turi turėti vienodas galimybes saviraiškai įvairiose srityse.

„Su visa pagarba kiekvienai profesijai ir jos atstovams – mokytojams ir tėveliams – norime patarti, kad, padėdami rinktis savo vaikams ateities kelią, pagalvotumėte ir atpažintumėte stereotipines nuostatas, kurios apriboja ne tik vaikų pasirinkimo laisvę, bet ir visuomenės gerovę. Būkime pilietiški, rinkimės specialybes, gyvybiškai būtinas Lietuvos ir jos regionų ekonomikai“, – ragina KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė R. Mickevičienė.

Skaitykite daugiau.

Klaipėdos universiteto nuotr.