Saulėtekio akademiniame miestelyje telkiamas skaitmeninių inovacijų kūrimo ir diegimo branduolys

Grįžti

Saulėtekio akademiniame miestelyje telkiamas skaitmeninių inovacijų kūrimo ir diegimo branduolys
event 2019-09-25 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Saulėtekio akademiniame miestelyje telkiamas skaitmeninių inovacijų kūrimo ir diegimo branduolys

Šių metų rugsėjo 24 dieną buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas dėl Skaitmeninių inovacijų centro plėtros integruotame studijų, mokslo ir verslo centre (slėnyje) „Saulėtekis“. Susitarimą pasirašė Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. Įgyvendinant susitarimą Saulėtekio slėnyje bus telkiamos skaitmeninės kompetencijos, stiprinama esanti bei diegiama nauja technologinė infrastruktūra skaitmeninių inovacijų kūrimui.

„Ši bendradarbiavimo sutartis atveria naują etapą Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centrui. Susitarimo partnerių universitetų atveriama infrastruktūra padės geriau išnaudoti esamą inovacinį, mokslinį bei technologinį potencialą pramonės įmonių skaitmeninimui ir spartesniam jų prisitaikymui prie ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamų iššūkių“, – akcentuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė.

Vilniaus universiteto mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas pabrėžia, kad „sutarties sėkmingas įgyvendinimas prisidės ir prie universiteto, kaip kompetencijų centro, veiklos papildomumo, o kartu su partneriais kuriamos, diegiamos ir pramonės ar viešajame sektoriuje naudojamos skaitmeninės inovacijos darys teigiamą poveikį visai Lietuvos ekonomikai.“

„Skaitmeninės technologijos yra vienos iš šiuo metu sparčiausiai besivystančių technologijų, šiuolaikiniai verslai jomis naudojasi norėdami išlikti konkurencingi, todėl VGTU universitete skatiname studijuoti tokius dalykus kaip finansų technologijas, dirbtinio intelekto technologijas, kurie suteikia galimybę realizuoti turimą mokslinį ir infrastruktūros potencialą bendradarbiaujant su privačiuoju ir viešuoju sektoriumi.“ – įvardina teigiamus bendradarbiavimo aspektus VGTU mokslo prorektorius prof. Antanas Čenys.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos partnerystė užtikrins, kad skaitmeninių inovacijų centras skatintų transformaciją paliečiant visus tradicinės, ir ne tik, pramonės sektorius.

Ši partnerystė prisidės prie Lietuvos pramonės tapimo konkurencinga tarptautiniu mastu. LPK vykdomojo direktoriaus  Ričardo Sartatavičiaus teigimu, Lietuvai siekiant išlikti konkurencingai globalioje rinkoje yra būtina plėsti skaitmenines technologijas ir skatinti produktyvumą, - “Tikiuosi, kad šis  susitarimas įkvėps produktyviam verslo ir mokslo bendradarbiavimui  ir bus reikšmingas akstinas Lietuvos pramonės įmonėms pasinaudoti Saulėtekio slėnio SIC paslaugomis, siekiant atlaikyti konkurencingumo iššūkius ir sėkmingai vystyti verslą pasaulinėse rinkose“ - sako pramonininkų konfederacijos vadovas.

Vilniaus miesto savivaldybei partnerystė svarbi plačiąja prasme, mat didžioji dalis Saulėtekio slėnio inovacijų centro esamų ir būsimų klientų, ar tai būtų privačios ar viešosios organizacijos, yra Vilniuje. Be to, sostinėje kuriamus sprendimus skaitmeninei transformacijai bus galima sėkmingai adaptuoti tiek kituose Lietuvos miestuose, tiek ir užsienyje.

Lietuvos verslui dar trūksta visapusiškų skaitmeninių įgūdžių bei gebėjimo diegti inovatyvius sprendimus skaitmenizuojant savo veiklos procesus, todėl Saulėtekio slėnio SIC aktyviai komunikuoja ir konsultuoja apie galimybes diegtis skaitmenines technologijas. Viena iš kertinių Saulėtekio slėnio SIC veiklų – tai įmonės skaitmeninės brandos vertinimas ir pagalba joms įgyvendinant skaitmenizacijos procesus.

Be skaitmeninės infrastruktūros plėtros Saulėtekio akademiniame miestelyje partneriai sutarė padėti vieni kitiems realizuoti mokslinių tyrimų, technologinės plėtros bei inovacijų veiklas, ugdyti aukšto lygio skaitmenines kompetencijas, stiprinti tinklaveiką.

2017 metais Lietuvoje pradėjo veikti, o šiais metais jau įsibėgėja Skaitmeniniai inovacijų centrai ( SIC) skatinantys skaitmeninių inovacijų diegimą privačiame ir viešajame sektoriuose. Šiuo metu Lietuvoje jau yra susikūrę 11 skirtingų skaitmeninių inovacijų centrų, kurie specializuojasi skirtinguose pramonės sektoriuose.

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko informacija