Saulius Spurga: Kiek Lietuvai reikia aukštojo mokslo? (I)

Grįžti

Saulius Spurga: Kiek Lietuvai reikia aukštojo mokslo? (I)
event 2019-07-01 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Saulius Spurga: Kiek Lietuvai reikia aukštojo mokslo? (I)

Nežinia nei kas, nei kodėl Lietuvoje pradėjo kovą su aukštuoju mokslu – bet ta kova vyksta. Vienas iš šios kovos aspektų yra brukamas įsitikinimas, kad Lietuvoje yra pernelyg daug žmonių su aukštuoju išsilavinimu. Dar visai neseniai buvusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė skambiai pareiškė, kad per daug moksleivių renkasi studijas universitetuose.

Šią mintį kartojo nemažai politikų ir viešųjų kalbėtojų. Svarbu pažymėti, kad diskusija šiuo itin svarbiu klausimu nevyko, rimtų argumentų dėl valstybės strateginės krypties požiūryje į aukštąjį išsilavinimą pateikta nebuvo. Galbūt laikas tai pradėti svarstyti bent dabar?

Apie dirbtinai sukeltą kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą

Šių metų birželio 7 d. mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras MOSTA paskelbė studiją „Žmogiškasis kapitalas Lietuvoje 2019“, kurioje teigiama, kad per artimiausius penkerius metus dėl pakeitimo paklausos pokyčių, tai yra, dėl darbuotojų išėjimo į senatvės pensiją, emigracijos, mirties ir kitų priežasčių iki 2022 m. Lietuvos darbo rinkoje reikės apie 105 tūkst. naujų samdomų darbuotojų. Itin sparčiai kils aukštos kvalifikacijos, tai yra, darbuotojų su aukštuoju išsilavinimu, paklausa – po vieną procentinį punktą kasmet. Ji padidės nuo 44 iki 48 proc.

Daugiau skaitykite čia.