Saulius Žukas: Pamąstymai prieš moksleivių atostogas 2019-aisiais

Grįžti

Saulius Žukas: Pamąstymai prieš moksleivių atostogas 2019-aisiais
event 2019-06-19 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Saulius Žukas: Pamąstymai prieš moksleivių atostogas 2019-aisiais

Viskas pagaliau eina į pabaigą: abitūros egzaminai, kaip kasmet, sukeliantys padejavimus, ar jie ne per sunkūs, ar jie atitinka šiandieninius visuomenės poreikius, ar tinkamai organizuojamas literatūros darbų taisymas ir pan.; į pabaigą eina ir beprasmybės pojūčio lydimi prailginti mokslo metai, per karščius tapę išbandymu nepritaikytoms mūsų mokykloms; atrodo, nutilo ir mokytojai, vėl pradėję kalbėti apie streikus dėl neadekvačių atlyginimų – karštis, matyt, prislopino pagrįstus jų norus.

Viskas rimsta – artėja atostogos, atsikvėps ir švietimo valdininkai, prieš porą metų prižadėję pakeisti visą bendrojo ugdymo turinį, perrašyti programas, pakelti mūsų švietimą į kitą, bent kiek padoriau atrodantį, tarptautinį lygį. Iš viešai matomų dalykų, girdimų kalbų susidaro įspūdis, kad ambicijos bliūkšta, taigi ir čia nujaučiu atostogas, gal net ilgesnes. O gal klystu, gal veiksmas vyksta, gal energingai dirba darbo grupės ir tuoj bus iššautos raketos su naujomis idėjomis, naujomis iniciatyvomis, naujais pažadais. Juk artėja 2021 metai, kai vėl bus atliekami tarptautiniai mūsų vaikų vertinimai.

Tarptautinis prestižas svarbu, bet dar svarbiau tai, kad pasaulis, tame tarpe ir mūsų kaimynai, lekia tolyn. O kaip mes, ar kada nors pavysim?

Daugiau skaitykite čia.