Savanorystė padėjo įstoti į trokštamą universitetą

Grįžti

Savanorystė padėjo įstoti į trokštamą universitetą
event 2019-08-14 domain Lrytas.lt label_outline Spaudos apžvalga

Savanorystė padėjo įstoti į trokštamą universitetą

Baigusi mokyklą Rasa Sutkutė metus praleido savanoriaudama ir šalia naujos patirties, pažinčių, kitos šalies pažinimo – įgijo savanorystės faktą bei įgytas kompetencijas patvirtinantį pažymėjimą „Youthpass“. Šiemet – jau stodama į universitetą – mergina jį pateikė LAMA BPO sistemoje ir gavo papildomą ketvirtį balo.

„Nors atrodo mažai, būtent tiek reikėjo, kad ISM Vadybos ir ekonomikos universitete patekčiau į 100 talentų programą ir įstočiau nemokamai“, – pasakoja Tarptautinio verslo ir komunikacijos specialybę pasirinkusi Rasa.

Po mokyklos – metams į Austriją

Apie savanorystę Rasa sužinojo dar būdama trylikos – kai turėjo progą pabendrauti su į Lietuvą atvykusiais savanoriais. „Jau tada supratau, kad kai tik galėsiu – tapsiu pilnametė – pati norėsiu išmėginti savanorystę“, – prisimena mergina.

Kliūčių neliko baigus mokyklą – tad Rasa ėmė ieškoti jai tinkančio projekto. „Norėjau išvykti jau rudenį, todėl neturėjau daug pasirinkimų. Bet tarp jų atradau vieną, kuris atrodė tobulai tinkantis – ilgos trukmės, apimantis platų veiklų spektrą. Aplikavau tik į jį – ir man pasisekė. Buvau atrinkta“, – pasakoja mergina, metus savanoriavusi mažiausioje Austrijos žemėje, Forarlberge – katalikiškoje jaunimo organizacijoje.

Daugiau skaitykite čia.